Igasugune nahahooldus algab puhastamisest, mille käigus eemaldatakse nahalt jumestus- ja mustusejäägid ning valmistatakse see järgmisteks etappideks ette. Küll aga kiputakse puhastamise käigus tegema mõningaid teadmatusest tulenevaid vigu – näiteks võib niigi tundliku või külma tõttu kannatada saanud naha hõõrumine selle seisukorda hoopis hullemaks muuta. Samuti kiputakse nahka sügis- ja talvekuudel pesema liiga kuuma veega, mis omakorda nõrgestab naha kaitsekihti.

Kuna puhastamiseks loodud nahahooldustoodete valik on väga lai, aitab sobiva leida see, kui tead ja tunned oma nahatüüpi. Nii võid olla kindel, et valituks osutunud toode toetab tõepoolest sinu nahka ja selle vajadusi. Küll aga võib igasugune nahk vajada sügisel veidi õrnemat puhastust kui tavaliselt, seda just sügisilmadest tingitud kaitsebarjääri hapruse tõttu.

Ära unusta niisutada

Sageli arvatakse ekslikult, et värskelt pestud ja puhastatud nahk vajab “hingamist“, mitte niisutust – seetõttu lükatakse niisutamine edasi, mille tõttu see aga vahel sootuks unustatakse. Ent kuna just see etapp on naha niiskustaseme säilitamise ja potentsiaalsete nahaprobleemide ennetamise seisukohalt ülioluline, võib selle vahele jätmine olla põhjuseks, miks on nahk sügiskuudel pindkuiv ja ketendav. Samuti võivad vale hoolduse tõttu välja lüüa kutsumata külalistest nahaprobleemid, nagu akne või psoriaas.

Seetõttu tuleks sügisel heita kriitilisem pilk oma niisutavatele kreemidele. Kui suvel võis naha vajadustele vastata kergema tekstuuriga näokreem, siis nüüd võib tarvis minna toitvamat ja sügavniisutavat toodet. Eucerini päevakreem Hyaluron-Filler SPF 15 on loodud spetsiaalselt kuivale nahale ning võitleb seejuures ka esimeste vanadusilmingutega. Nimelt sisaldab see nii suure kui ka väikese molekulmassiga hüaluroonhapet ja glütsiinsaponiini, mis silendavad peeneid kurde ning täidavad ka kõige sügavamaid kortse, andes noorusliku välimuse.

Teinekord võib nahal tarvis minna üht niisutusest pakatavat tõuget. Selle töö teeb ära Hyaluron-Filleri niisutav booster, mis täiendab vaid hetkega naha veevarusid ja parandab naha niiskussisaldust kuni 24 tunniks.

Eucerin Hyaluron-Filler niisutav booster

Sügis ei tähenda päikesekaitsetoodetest loobumist

Väga levinud on eksiarvamus, et päikese kahjulik mõju meie nahale lõpeb septembrikuu saabumisega. See ei vasta tõele, kuna päikesekiirgus avaldab meie nahale mõju aasta ringi ja isegi läbi pilvede. Et just päike on enneaegse naha vananemise üks põhisüüdlastest, on ülioluline jätkata SPF-faktoriga päikesekaitsetoodete nahale kandmist ka niinimetatud hooajavälisel ajal.

Väga mugav on kasutada näiteks SPF-faktorit sisaldavaid päevakreeme: Eucerini päevakreem Hyaluron-Filler SPF 30 sobib kõikidele nahatüüpidele ja aitab fotovananemist ennetada. Samuti takistab see juba tekkinud kortsukestel veel rohkem süveneda.

Eucerini päevakreem Hyaluron-Filler SPF 15

Kuna pikad talvekuud seisavad alles ees, aitab sügisene näohooldusrutiin nahal ka kargemaks pakaseks valmistuda. Vaid sina saad oma nahka sel teekonnal õigesti toetada ning selle eest hoolitseda. Lisaks näohooldusele pööra sügisel tähelepanu ka tervislikule toitumisele, piisavale liikumisele ja vee tarbimisele – kuna ilu algab seestpoolt, on just nahk selle ütlemise elav tõestus.