Viimased seitse aastat ERKI Moeshow toimumist juhtinud Karin Kiigemägi sõnul on ERKI-le esitatavad kollektsioonid muutunud aasta-aastalt kontseptuaalsemaks: „Laval rullub lahti palju erinevaid narratiive ning kollektsioonid on küll võrdselt tugevad, kuid siiski toimub nende seas jagunemine. On kollektsioone, mis on installatiivsed, kollektsioone, mida võiks kohe kanda ja ka haute couture kollektsioone. Seetõttu pidasime vajalikuks seniseid hindamispõhimõtteid veidi muuta.“

ERKI Moeshow kavandite konkursist on oodatud osa võtma nii Eestis kui välismaal haridust omandavad või juba haridustee lõpetanud disainerid, küll aga tingimusel, et õpingutest pole möödas rohkem kui kolm aastat. ERKI ei piira autori loomingu teemat ega teostamise viise, kuid moeloojal tuleb arvestada teatud kriteeriumitega, millega saab tutvuda ERKI 2024 reglemendis.

23. jaanuaril algava konkursi lõppkuupäevaks on 11. märts kell 18.00. Selleks ajaks peavad kavandid olema edastatud Eesti Kunstiakadeemia fuajees asuvasse ERKI logoga tähistatud kavandite kasti või saadetud posti teel aadressile: Põhja puiestee 7, Tallinn, 10412, Eesti.

Sel aastal 18. juunil toimuvale ERKI moeetendusele pääsevad kollektsioonid avaldatakse hiljemalt 18. märtsiks, mil väljavalitutega on võimalik tutvuda ERKI 2024 kodulehel. Samuti võetakse kõikide konkursi edukalt läbinud disaineritega ka isiklikult ühendust. Kõik ERKI 2024 kollektsioonid kandideerivad seekord ka rahalisele preemiale, mis on jagatud järgnevate kategooriate järgi kolmeks: Pert-a-Porter ehk valmisrõivad, Fashion as Art ehk mood kui kunst, Innovative Approaches of Fashion ehk uuenduslikud töövõtted moekunstis.

Aastate jooksul Eesti üheks oluliseimaks moesündmuseks kujunenud ERKI Moeshow toob kokku tõelised moekunsti entusiastid nii Eestist kui välismaalt. Nii on aastate jooksul ERKI žüriisse kuulunud näiteks Istituto Europeo di Design (IED) kunstiline juht Giovanni Ottonello, Londonis tegutsev Eesti moedisainer Roberta Einer, aksessuaaridisainer Tanel Veenre kui paljud teised.

Jaga
Kommentaarid