Uus termin popkultuuris: mis on mikropetmine?
TikTokis leviv termin „mikropetmine“ annab justkui aimu, millestki mis on petmine, aga samas ei ole ka. Mis see siis on?
Väljaanne Psychology Today nimetab seda nii öelda suhtetrendi pisikeseks truuduse murdmiseks, mis ei lähe füüsiliseks petmiseks üle. Näiteks abielusõrmuse koju jätmine kui välja lähed või salaja ekskaaslasega tšättimine. Mikropetmine võib viia edasi ka emotsionaalse või füüsilise petmiseni.
Kuidas see siis tavalisest truuduse murdmisest erineb? See on keeruline. Jääb mulje, justkui mikropetmine ei põhineks füüilisel lähedusel, ent tegelikkuses võivad olukorrad olla erinevd. Nii salajane sõnumivahetus kui ka nende kustutamine lähevad sinna alla. Samuti ka internetis oma suhtestaatuse valetamine või jagades kellelegi kolmandale liigselt puudutusi. Muuseas on mikropetmine ka see, kui püüad muljet avaldada kellelegi, kes pole su partner või kui sul on salajane sõber, kellest oma kaaslasele ei räägi. Sinna alla käib ka ekskaaslastega suhtluse hoidmine.
Mikropetmine on ka välja minnes abielusõrmuse koju jätmine või salaja ekskaaslasega tšättimine.
Mikropetmine on hea väljend, mida kasutada kui sa ei oska partneri teatud tegusid sõnadesse panna, ent need tekitavad sinus ebamugavust. Olgem ausad, samas võib see tekitada ka ebatervet atmosfääri ja mõjuda rusuvalt nii sulle kui ka teie suhtele. Kuldne reegel on aga see, et kui midagi häirib sind, siis räägi sellest oma kaaslasega, mitte ära otsi sotsiaalmeediast lahendusi.
Allikas: Vogue