UUS RUBRIIK | Moedisainer vastab: milliseid riideid kanda laiade õlgadega?
Anne & Stiili moe- ja ilutoimetaja ning moekunstnik Karolin Kuusik vastab teie saadetud kõige põletavamatele moeküsimustele. Sel korral heidame valgust kitsaste ja laiade pükste omavahelisele vägikaikaveole. Loo lõppu jõudes saad teele panna ka enda moeküsimuse!
Küsimus: Mul on laiad õlad ja treeningu tõttu mitte kõige peenem kael ehk selline „ujuja“ kehaehitus. Oleksin tänulik, kui saaksid soovitusi riiete kohta, mis sobituksid laiade õlgadega – nii igapäevaseks kandmiseks kui ka pidulikeks juhtudeks.
Katariina, 35
Karolin: Riietel on tõepoolest imeline võime visuaalselt pisut „petta“. Võtame näiteks kaeluse kuju, mille variante on palju. Sinu tassike teed võiksid olla V-kaelusega pluusid ja kleidid ning seega ka ülevalt lahti nööbitavad triiksärgid. „Jah“ kraega pluusidele, kuid „ei“ kõrge kaelusega sviitritele, mis kaela veel laiemaks võivad teha. Suurem krae, rippuma jäetud žaboopaelad, vormide mäng keha alaosas või varrukaotstes – need kõik segavad jälgi ja tasakaalustavad laiemaid õlgu.
Kui läheme suuremale skaalale, siis pikema siluetiga riided, näiteks pikk pintsak, aitavad kaela pikendada ja hajutavad horisontaalset suunda. Pintsaku puhul on veel üks kaval nõks, mis siluetti pikendab: talje kohal ehk tavalisest allpool asetsev nööp. Liiga kõrgel olevad nööbid muudavad ülakeha kastisarnaseks ja rõhutavad laiemat õlga.
Piduliku riietuse puhul on päästerõngaks asümmeetrilised lõiked, näiteks ühe õlaga topp või kleit, või kui varrukateta riided on välistatud, siis lihtsalt diagonaalsed jooned ja asümmeetria. Ka kimonostiilis või raglaanvarrukatega kleidid on hea valik. Tavapärase pikkusega kaelaehted jäta koju, kuid pane kõrva pikad rippuvad kõrvarõngad või rinda pross.
Rubriiki „Moedisainer vastab“ rubriiki toetab BOOZT.