Moenädal sai alguse Embassy of Fashioni moevaatemänguga. Riina Põldroos oli uue kollektsiooniga sukeldunud rõõmsatesse värvidesse ja pehmetesse vormidesse. Kollektsioon HOLA pühitseb päikesepaistet, troopikat, mangokokteile ja mandoliinide mängu.

Kleitidel on õide puhkenud kangast õmmeldud suured värvilised lilled ja vormi annavad lopsakad volangid.

Erilised käsitööna narmastest põimitud kleidid sai loodud, et soojas suveöös tantsida.

Troopilist kuuma seksikust jahutasid moelaval cool’id pükskostüümid, mis seekord pehmema joonega ja avaramad.

Eelmisel aastal Kuldnõelale nomineeritud disaineri Ketlin Bachmanni värskeim kollektsioon ühendas omavahel puhtad värvid ja lihtsad siluetid, mängulised drapeeringud ja disainerile omased kaunistusvõtted.

Uues kollektsioonis on kasutusel rohkelt viimaste hooaegade teemade edasiarendusi nagu metallikust ornamendid, kuumpresstöötlusega detailid ning erinevad plisseerimistehnikad.

Vormiotsingutes uitav kevad-suvine kollektsioon katsetab lõikeid, segab värve lahjemaks ja igatseb lihtsuse poole, samal ajal sisaldades vältimatu koguse tumedat draamat ja nostalgilist dekadentsi.

Aldo Järvsoo kevadkollektsiooni Hoovus valmistamiseks läks suures osas kasutusse Embassy of Fashion moestuudio kangajääke eelmistest kollektsioonidest ja eratellimustest – sustainable slow fashion on enamuse Eesti moedisaini märksõnadeks juba aastaid, kuid siiski jääb alles oluline kogus kangatükke, millest on võimalik luua midagi väärtuslikku.

Aldo Järvsoo kollektsiooni pastelne tüllivahune maailm on inspireeritud veealusest imemaailmast, kus hõljuvad müstilised olendid ja veetaimed.

Unenäolisele veemaailmale vastandub meremeeste riietusest inspireeritud konkreetne madruse-triibustik.

Mammu Couture tähistas moenädalal brändi 10. aastapäeva erilise moeetendusega. Moeetendus pakub naiselikku, ajatut elegantsi, mis hõlmab kvaliteetset viimistlust ja brändile omaseid käsitöölisi tikandeid.

„Kollektsiooni kirjeldab stiil, mida ei dikteeri trendid, vaid mis on igavesti moes ja kantav. See on mõeldud enesekindlatele, edukatele ja küpsetele naistele, kes ei tee elus kvaliteedi osas allahindlust,“ kirjeldab brändi looja Maria Tammeorg.

Lisaks modellidele astusid Kalevi spaas vee peale ehitatud moelavale naised tema klientuurist, kandes mõnd varasemalt soetatud brändi peene käsitöötikandiga ajatut kleiti.

Rätsep ja moelooja Anastassija Balak esitleb uut ujumisriiete kollektsiooni, mis on inspireeritud ookeanist ja veealusest maailmast.

Kollektsiooni naelaks on disaineri enda loodud originaaltrükised. Moelaval saab näha palju rannamantleid, pareosid, kleite ja kostüüme.

„Sellisest poolläbipaistvast kangast ujumistrikooga saab päevitada ilma päikesepõletust saamata,“ selgitab disainer nutikate rannarõivaste tausta.

Moenädala esimese päeva lõpetas Kriss Sooniku kollektsioon, mis on inspireeritud mõnusast Austraalia õhkkonnast ning surfarite elustiilist. Surfilaua asemel on ehk kodus mõnuledes hoopis käes raamat - justkui surfaks diivanil. Sellest sündiski kollektsioonile nimi Couch Surfing.

Värske kevad-suvine kollektsioon toob Austraalia muretu olemise siia, et jaguks ikka rohkem päikest, liiva, lainetes mängimist kui ka diivanil mõnulemist.

Samuti leidus kollektsioonis koht ka ujumisrõivastele.

Jaga
Kommentaarid