Jo Nurm

Kevadise Tallinn Fashion Weeki teine päev sai alguse üle kuue aasta moelavale naasnud Jo Nurme värske kollektsiooniga. 2015. aastal Hõbenõela võitnud Jo Nurm tõi moelavale tunnetusliku kollektsiooni, lastes rõivastel oma lugu jutustada. Moelooja taaselustas Tallinn Fashion Weeki raames oma loominguga sama joone, mis oli tema esimeses kollektsioonis aastatel 2012 ja 2013.

Jo Nurm

„Seda saatsid samasugune voolujoonelisus, põhimõtted ja detailid,“ märkis Nurm. Kollektsioonis kasutas ta mullakarva musta ja liivatooni pruuni – need kaks on tema jaoks maalähedased värvid. Rõivaid kaunistanud tikandid on inspireeritud koopamaalingutest, olles tagasivaade minevikku. „Kõik sai kokku pandud modernses võtmes. Luues mõtlen just tänapäevasele naisele ja vaatan klassikast kaugemale.“

NADA x LUKS

2013. aasta Kuldnõela võitja, kauaaegne Baltmani brändijuht ja peadisainer Aivar „Antonio“ Lätt tõi Tallinn Fashion Weeki lavale uue projekti Notably Absent Designer Aspirations ehk NADA. Kui oli kogunenud üle 20 aasta kogemust moeäris ja tekkinud jätkusuutliku moe kohta palju vastuseta küsimusi, arvas Antonio, et nüüd on aeg küps asjaga tõsisemalt tegelema hakata.

NADA x LUKS

NADA asutati, et uurida aeglase, jätkusuutliku ja eetilise moe võimalusi. NADA käekirjaks on ajatu stiil, kvaliteetsed materjalid, peen viimistlus ning vastutustundlik tasakaal pakkumise ja nõudluse vahel. Kõik NADA tooted on hooajatud ning valmistatud eesmärgiga maksimeerida toote disainiväärtust ja eluiga. Brändi eesotsas ei ole ega hakka kunagi olema üht „staardisainerit“, vaid toetutakse suuresti teiste loomeinimestega tehtava koostöö jõule ja ideele, demokratiseerides moetööstust.

Esimene koostöö sündis NADA ja moedisainer Sandra Luksi brändi LUKS vahel, seega sai nimeks NADA x LUKS. LUKSi kollektsioonid valmivad peamiselt teksamaterjalist, mis on rebimise, punumise ja õmblemise teel saanud uue vormi. Seda kõike sai imetleda ka kevadise moenädala laval.

Siret Design

Neljandat korda Tallinn Fashion Weekil osalenud Siret Esko tõi Siret Designi alt Kalevi veekeskuses moelavale kollektsiooni „Golden Hour“. Siret Designi värske kollektsioon oli inspireeritud õhtusest valgusest ja sellest hetkest, mil boss lady’d lõpetavad kontoris töö ja lähevad peole. „Väärikad korporatiivmaailma kostüümid, pliiatsseelikud, skulptuurilikud kleidid ja kokteilipeo look’id on suvise õhtu toonides,“ kirjeldas Siret Esko oma uusimat loomingut.

Siret Design

Rõivaid kaunistavad tikandid on graafilised ja matemaatilised nagu kõrgete büroohoonete aknad, trepid ja kontori interjöör. „Graafilised tikandid oma suursugususes ja väärikuses sobituvad ideaalselt ärimaailma riietuskoodidega, lisades valgust peegeldavaid tekstuure,“ lisas moelooja.

Kristina Viirpalu

Kristina Viirpalu eksklusiivne kõrgmoe kollektsioon andis edasi filosoofilise sõnumi, kandes nime „Jäljed“. Tema värskeimat loomingut iseloomustab peen ja filigraanne käsitöö, naiselikud siluetid ja ajatult unikaalne looming. Viirpalu usub, et iga inimene jätab elus maha jäljed, mis aja jooksul sootuks kaovad. „Miski pole siin maailmas igavene, aga selle loominguga jääb ka minust maha üks jälg, mis varem või hiljem kaob igavikku,“ jagas moelooja.

Kristina Viirpalu

Kristina Viirpalu Couture on eksklusiivne luksusbränd, mis valmistab elegantseid rõivaid tänapäeva naisele, kombineerides ajaloolisi käsitöövõtteid ja ajakohast kõrgmoodi. Alates õrnalt kootud kleitidest, mis on inspireeritud Haapsalu salli peenest ilust, kuni rahvuslike motiividega külluslike käsitikanditega kaunistatud body’deni kiirgavad kõik valminud rõivad ajatut elegantsi.

Amanjeda by Katrin Kuldma

Kevadisele moenädalale andsid ilusa lõppakordi Amanjeda by Katrin Kuldma kevadsuvise kollektsiooni naturaalsetest kangastest bespoke-rõivad ehk eritellimusel valmivad rõivad.

 Amanjeda by Katrin Kuldma

Kollektsioon pakub kõrget kvaliteeti elu eri aspektideks meestele ja naistele. Moelaval sai näha tellija mõõtude ja soovide järgi valmivate teksapükste ja luksuslike T-särkide mudeleid puuvillast kašmiirini, stiilseid safarikomplekte, õhulisest linasest keha paitavaid suvekleite ning unistuslikult ülipidulikke siidist kleite ja ülikondi. „Bespoke- ehk eritellimusel valmivad rõivad, päris oma mõõtude järgi Euroopas valmistatud parima kvaliteediga naturaalsetest kangastest rõivad on ainus tõeliselt keskkonnasõbralik moevalik,“ on Katrin Kuldma veendunud.

Vaata kõiki kollektsioone!

Jaga
Kommentaarid