Saksamaa Freiburgi ülikool korraldas uuringu, kus osales 45 inimest, kellel oli diagnoositud depressioon. „Vannis hõljumine võib samuti korrata emakas olemise tunnet, tekitades turvalise ja lohutava õhkkonna,“ ütleb St. John.

Kui oleme pidevalt stressis, on meie vere kortisoolisisaldus suur. Peale unehäirete tekitamise võib selle liiasus mõjuda halvasti kõigele alates meie nahast ja seedimisest kuni närvisüsteemini. „Enamik meist tunneb end pärast mõnusat ja pikka vanniskäiku nii kergendatuna, sest see alandab loomulikult meie kortisoolitaset,“ lisab St. John. „Kortisool on niinimetatud stressihormoon, nii et kui meie kehas on seda vähem, tunneme end paremini.“

Peale kortisoolisisalduse vähendamise võib soe vann närvisüsteemi rahustada, julgustades keha vabastama neurotransmittereid, nagu serotoniini. Need aitavad kaasa rahulolu- ja heaolutunde tekkimisele.

Peale meeleolu muutmise on lõõgastav vann abiks ka mitmete füüsiliste vaevuste korral. Kuum vann põhjustab veresoonte laienemist, mis omakorda suurendab verevoolu teie lihastesse, aidates lõõgastuda. Suurenenud verevool võib toetada ka südame tervist.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena
Jaga
Kommentaarid