Temperamentse välismaalasega suhtesse astunud eestlanna: kui olen talle öelnud, et see mind häirib, teeb ta suured silmad ja küsib, et milles probleem
Anne&Stiil kogus kokku Eestlaste põletavad suhtemured ning võttis kampa Suhteabi psühholoogi ja pereterapeudi Kärt Kase, kes aitab sasipundart harutama hakata.
“Olen värskes suhtes Hispaania mehega, kes on Eestis vahetusüliõpilane. Kuigi meil on palju ühist, on meil ka väga palju erinevusi, eelkõige temperamendis. Ja selles, kuidas üks meist peab teistega flirtimist täiesti normaalseks ning teist see ärritab ja muudab meeletult armukadedaks. See ajab mind tõepoolest hulluks! Ükskõik kuhu läheme – restorani, kinno –, leiab ta alati viise, kuidas teiste naistega juttu alustada. Kui olen talle öelnud, et see mind häirib, teeb ta suured silmad ja küsib, et milles probleem, ta on ju koos minuga väljas. Kuidas vähendada armukadedust? Ja miks ma seda üldse tunnen?”
Vastab psühholoog Kärt Kase:
Sageli on armukadeduse juured enda ebakindluses. Võib-olla mõtled, et sul on sellise mehega väga vedanud, ning pelgad, et äkki ta ühel hetkel leiab mõne sinust toredama naise ja jätab sind maha. Sellisel juhul võimendavad kõik kirjeldatud olukorrad hirmu, mis sinu puhul väljendub vihana. Muide, on olemas inimesi, kelle suhtlusstiili võib pidada flirtivaks, kuid nende eesmärk ei ole kõigiga, kellega ta sel viisil suhtleb, suhet alustada. Kui tekib arusaamatus, mille puhul keegi nii käituvale inimesele tõepoolest läheneb, võib ta ehmuda ja öelda, et teine sai valesti aru – ta on juba mõnusas suhtes ning uut kaaslast ei otsi.
Loe ka teiste eestlaste muresid ning saa neile vastused tunnustatud pereterapeudilt: Psühholoog harutab lahti eestlaste segased suhtelood: miks ma õõnestan suhet kõrvalehüpetega, millel ma perspektiivi ei näe?