Mida teha, kui suhtes on mõrad, aga kaaslane ei ole nõus sinuga teraapiasse tulema? Kas suhet saab päästa ka üksi?
Kui suhtes on mõrad, mida ise enam lappida ei osata, on mõistlik pöörduda oma ala spetsialisti ehk suhenõustaja poole. Mida teha aga juhul, kui kaaslane ei taha sellest kuuldagi? Kas suhet saab päästa ka üksi?
Püüa talle tutvustada ideed teraapiasse minekust avatult, rahulikult ning positiivselt. Ära sunni ega sea talle ultimaatumeid. Ütle, et ta võib selle üle mõelda ning ei pea kohe vastama. Kui ta ütleb siiski, et ei soovi teraapiasse minna, siis mine üksi – ka see võib tuua esialgu lahendusi.
Kui su kaaslane ei ole nõus teraapiasse tulema, siis püüa mõista tema põhjuseid. Mõned enamlevinud põhjused on siin:
See maksab liiga palju.
Ei soovita nö võõra inimese ees oma „musta pesu pesta“.
On tunne, et teraapiasse peaks pöörduma alles siis, kui ollakse lahkumineku äärel.
Ei usaldata terapeuti ning kardetakse, et ta levitab neist jutte.
Teraapiasse minek tekitab häbitunnet.
Kardetakse, et terapeut võtab pooli.
Kardetakse, et tuleb teha ebameeldivaid ja piinlikke harjutusi.
Kardetakse, et kolmandad osapooled saavad sellest teada ning mida nad mõtlevad.
Suhe on nagu tants. Iga samm, mida üks pool teeb, mõjutab teist. Selleks, et koos hästi tantsida on vaja teineteist kuulata ning leida tasakaal enda initsiatiivi ja teise soovidega arvestamise vahel.
Olgugi, et iga paari dünaamikad on erinevad, korduvad suhetes sarnased mustrid ja tüliallikad. Pika kogemusega kliiniline psühholoog selgitab, mis on peamised suhete keerukused ja mured, mis vajavad lahtiharutamisel abi. Loe artiklit SIIT: Psühholoog avaldab, millised on naiste peamised mured, millega paariterapeudi poole pöördutakse