SPIKKER: Kuidas leida rinnahoidja, mis sulle tõesti ka selga sobib
Endale õige rinnahoidjasuuruse leidmiseks ei piisa pelgalt sellest, kui mõõta ära rinnaaluse keha ümbermõõt ja rinna enda ümbermõõt kõige laiema koha pealt. Lisaks eelnevale tuleb õige numbri leidmiseks hinnata järgnevat: õlapaelte pikkust, toestuskaare kuju, seljaosa mugavust, korvi kuju ning seda, kas esiosa tugipael puutub rinnakuluuga kokku. Ära keskendu rinnahoidja suurust määrates vaid ettenähtud numbrite (A, B, C jne) järgimisele, vaid võta arvesse oma rinna tegelikku kuju.
Siin on mõned nipid, kuidas rinnahoidja sobivus kindlaks teha:
1. Õlapaelad ei pea ilmtingimata jooksma üle mõlema õla samas pikkuses, sest paljudel naistel on üks õlg madalamal kui teine.
2. Kui vajutad rinnahoidja toestustraadile, peab see rõhuma kondile, mitte rinnale endale. On oluline, et traat toetuks ribidele ega suruks rinna enda sisse.
3. Kui asetad kaks näppu seljal paikneva kinnituse alla, peaksid tundma kerget tõmmet. Kui tunned ebamugavust, on rinnahoidja järelikult liiga kitsas, ent kui rinnahoidja tõuseb seljal hoopis üles, on see liiga lõtv ega paku sinu rindadele piisavalt tuge.
4. Rind ei tohi üle korvi välja punnitada – seda nimetatakse topeltrinnaks. Paljud naised, kes tegelikult peaksid kandma D-korvi, arvavad ise, et on B-suuruses.
5. Rinnahoidja esiosa peaks olema selgelt vastu rinnakuluud. Kui tugipael tõmbub eemale ning naha ja rinnahoidja vahele jääb vahe, on korv järelikult liiga väike.