Akadeemia sai alguse sellest, et Eestis ei ole soengute süvaõppe võimalust. Aili Puss selgitab, et selle kunsti põhjalikuks õppimiseks peab minema välismaale. Olles käinud mitmete erinevate maailmas väga tunnustatud soengumeistrite koolitustel (Sharon Blain, Ruslan Tatyanin jt) ning olles alati vaimustuses, kui palju uut iga koolitus võib pakkuda, tekkis soov seda jagada ja edasi anda. Puss lisab, et ta ei ole nõus tegema ühtegi koolitust lihtsalt niisama. Alati on väga oluline tehnika ja süsteem, ilma selleta ei saa toimuda õpet ega õpetamist. Soengutemaailm on nii põnev ja seal on alati, mida täiendada ja millist oskust lihvida.

Akadeemia koolituskalendris leidub nii päevaseid koolitusi kui ka kolm kuud kestvaid kursuseid. Samuti on akadeemias esindatud mitmete professionaalsete juuksehooldusbrändide soenguviimistluse vahendid ning käsitöö soengukaunistused. See on koht, kus on olemas kõik, mida on vaja kaunite soengute loomiseks ning kus kohtuvad erinevad brändid, tehnikad ja stiilid.

Avaürituse õnnestumisele aitasid kaasa Ghd Estonia, Sirowa Eesti, Balmain Eesti, Kevin Murphy, Davines, Veinihaldjas, fotograaf Kalev Lilleorg ja kõik soenguhuvilised.