Mood-Performance-Tants 5. juunil
Tartu Kõrgema Kunstikooli õuel

Tartu Kõrgema Kunstikooli moeetenduste seeria Mood-Performance-Tants (MPT) tähistab sel aastal juubelit, lavastus toimub juba 20. korda! Ainulaadne moeetendus ühendab kunstipärase moe, tantsu ja performance'i dekoratsioonide ning muusikalise taustaga. Juubelipidustusteks tullakse esmakordselt lavastusega tagasi sinna, kust üritus ise ja loominguliselt moekad ideed alguse saavad - etendus toimub Tartu Kõrgema Kunstikooli õuel.


OmaMood etendus 6. juunil
Eesti Rahva Muuseumis

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia algatatud OmaMood toimub sel aastal 6. korda. OmaMood asetab rahvusliku käsitöö elemendid modernsesse rõivakonteksti, rääkides niiviisi iga kord uue, oma moodi loo - sellest ka etenduse pealkiri.

OmaMood sai alguse rahvusliku tekstiili eriala lõpuetendusena, kus esitletakse tekstiilidisaini ja aksessuaare. Nüüdseks koosneb moeetendus nii lõputöödest kui ka avaliku konkursi läbinud autorite kollektsioonidest.

Antoniuse moeetendus 7. juunil
Eesti Rahva Muuseumis

Tartu Loomemajanduskeskuse korraldatav Antoniuse moeetendus toimub kuuendat aastat ning on üheks olulisemaks noorte moeloojate väljundiks Lõuna-Eestis. Etendus on suunatud kantava moedisaini ehk valmisriiete demonstreerimisele, mida on võimalik skaleerida eri suurustesse ning millel on selge müügipotentsiaal.