Karin Raski disainitud rõivad erinevad teistest moenädalal esitlusele tulevatest esemetest selle poolest, et need on keskkonda ning unikaalsust silmas pidades õmmeldud uuskasutatud materjalidest. Vabakutselisest näitlejannast disaineri sõnul võib nii mõnigi pealtvaataja märgata moelaval ka enda kodust tuttavaid tekstiile. “Peamiselt on algmaterjaliks Eesti inimeste kangad, mis on kappi seisma jäänud ning äraviskamise asemel Uuskasutuskeskusesse annetatud. Samas ei välista ma ka seda, et sobivuse korral näeb laval ka esemeid, mis on valminud näiteks vanadest voodikatetest või kardinatest,” lisab Rask.

Kuigi Kalamaja Printsessi moeetendus on plaanitud Tallinn Fashion Weeki lastemoe päevale, võib laval näha ka naistemoodi. Modellidena astuvad lavale tavalised Kalamaja lapsed ja naised, kes on, nagu kollektsiooni pealkirigi ütleb – kõik omamoodi superkangelased. “Tavalised Kalamaja lapsed, emad ja naised saadavad iga päev korda pisikesi imetegusi – mõni otsib koos võõra poisiga pargist ta kadunud võtmeid; mõni kutsub kiirabi poe juures paha hakanud memmekesele; mõni tuhiseb töölt koju, et lastele kiirelt supp valmistada ja tuiskab siis tagasi pooleliolevaid töid lõpetama,” selgitab kollektsiooni nime tagamaid Rask.

Kalamaja Printsess on laste- ja naisteriiete bränd, mis sai alguse 2013. aastal. Varem vaid vabakutselise näitlejannana leiba teeninud Karin Rask sai moekunstiga alustamiseks inspiratsiooni oma väikesest tütrest, kes ei pidanud paljuks Kalamaja vahel kuldse kleidiga katustel turnida ning poistega võidu rattaga kihutada. Kuna Uuskasutuskeskus, kus Karin oli aastaid vabatahtlikuks käinud, oli omalt poolt valmis kõiki häid ideid toetama, hakkaski Kalamaja Printsess algusest peale kasutama vaid kasutatud materjali ja kangaülejääke. Kuigi Kalamaja Printsess oli algselt mõeldud vaid lasteriiete brändiks, siis mitteametlikult hakati naistele riideid valmistama juba päris esimestel tegutsemiskuudel. Esimese naistele suunatud kollektsiooniga tuldi ametlikult välja aga alles 2017. aasta sügisel. Tallinn Fashion Weekil osaleb Kalamaja Printsess esmakordselt.

Lisaks Kalamaja Printsessile astuvad 24. märtsil Kultuurikatlas Tallinn Fashion Weeki lastemoe päeval lavale lavale Mimi Disain, Dadamora, Bebe Organic, Amiki, Vilve Unt ja Klikkklakk.

Tallinn Fashion Weeki piletid jõuavad müügile 1. märtsil ning on saadaval Piletilevis ning üritusel kohapeal.