Vaata galeriist, kes lastemoodi kaemas käisid:

Seejärel vallutasid lava vahvad loomaillustratsioonid, kes on end sisse seadnud Dadamora uue kollektsiooni rõivastele. Brändi disainikeel on rõhutatult mugav, lihtne ja tagasihoidlik ning uusim kollektsioon Dadamorale omaselt mitmeotstarbeline, sooneutraalne ja valmistatud kõrgkvaliteetsest mahepuuvillast. Rõivaste värvilahendused on minimalistlikud ja skandinaaviapärased ning nii on värskes kollektsioonis esindatud näiteks pastelne roheline ja moodne vanaroosa, aga ka ookerkollane, punane ja khaki. Esitlusele tuli ka Dadamora esimene ülikond, mis näeb igati viks välja, kuid on seljas mugav nagu dress.

TFW viimase päeva teisel etendusel jõudis lavale kolm eriilmelist brändi. Esimesena astus publiku ette Bebe Organic, mis loob naturaalsetest ja orgaanilistest materjalidest valmistatud beebi- ja lasteriideid. Nime "Rustikaalne imedemaa" kandev kollektsioon, mis moenädala raames ka esitlusele tuli, on inspiratsiooni kogunud loodusest ja säästlikust elustiilist ning on loodud kerge struktuuriga orgaanilistest kangastest. Rõivastel kasutatud toone iseloomustab vabadus ja maalähedus, millele on juurde puistatud ka nostalgilist hõngu. Riided on poeetiliselt romantilised, neid kaunistavad elegantsed elemendid ning nad on sobilikud nii erilisteks sündmusteks kui ka igapäevasteks lapsepõlvetoimetusteks.

Seejärel tuli esitlusele Amiki uusim kollektsioon ehk valik tuduriideid brändilt, mida saadab rahvusvaheline edu. Moenädala lavale jõudsid Amiki parimad palad ehk neli erinevat kollektsiooni, kus leidub nii siidist, puuvillast ja modaalist uneriideid, aga ka printsessilikult pikki öösärke ja armsaid pidžaamasid ning lastesõbralikult puuvillaseid, ent samal ajal härrasmehelikke pidžaamasid.

Teist etendust jäi lõpetama Vilve Unt, kes on täiskasvanutele mõeldud kollektsioonile "Promenade" nüüd juurde liitnud ka lastele mõeldud rõivad. Nii jõudis eile TFW lavale vahva kudumikollektsioon, milles on disainerile omast nostalgiahõngu ja moearhiividest pärinevaid stiilinoppeid. Vilve loodud lasterõivaid iseloomustavad kiiksuga värvikombinatsioonid, kummutisahtlist leitud lõngakerad ning, nagu disainer ise ütleb, "igavad" mustrid. Tulemuseks on kudumikollektsioon, mis on tahtlikult ja teadlikult tavaline, ent samal ajal vimkadest tulvil ja üdini moodne.

Tallinn Fashion Week 2018, 3.päeva fotosein

Kevadise Tallinn Fashion Weeki lõpetasid Klikkklakk ja Kalamaja Printsess. Neist esimene ehk Klikkklakk pakub mängulisi ja uuenduslikke, kuid samas lihtsate lõigetega riideid, mida lapsed saavad ise kaunistada ja dekoreerida. Riietel asuvatele trukkidele saab kinnitada kraesid, lipse, taskuid, kapuutse, sallkraesid ning põnevaid vildist loomi, numbreid, tähti ja kujundeid, tänu millele muutuvad rõivad kordumatuks ning toovad esile lapse isikupära. Brändi värskeimas kollektsioonis on tunda Jaapani stiili ning seda iseloomustab värskete värvide kombinatsioon läbi lihtsate ja selgete vormide. Rõivad on ajatud, sest neile ei ole lisatud mustreid, kuid neid saab värskendada just detailide muutmisega.

Moeõhtu lõpetas aga Kalamaja Printsess, kes poetas lasterõivaste juurde ka emadele ja vanaemadele suunatud moenoppeid. Brändi värske kollektsioon on loodud koostöös Uuskasutuskeskusega ning nii jõudsid lavale uuskasutatud materjalidest valmistatud igapäevakleidid, kimonolõikelised jakid ja suurte mustritega kevadmantlid. Kollektsiooni värvigamma on aga inspireeritud Kalamaja kevadest ning seega võib põline tallinlane rõivastelt leida juba tuttava linnaasfalti ja porilombid, Kalamaja pargi õied ja mereääre, Pikakari ranna liiva ning takeaway kohvi toonid.