Teekummel
Kõige rohkem kasutatav ravimtaim kuupuhastuseaegsete valude vastu. Sobib ka neile, kel tekivad pingest kõhuvalud, sest sel on silelihaste spasme leevendav mõju. Hea virgutavateks silmamähisteks, loputusvees annab blondidele juustele kuldse läike. Põletikuvastane.

Kaer
Kaerajahu kasutamine näomaskis või vannis annab pehme naha. Riidest padi, mille sees on kaeraterad, mõjutab alaseljale pandult neere, stimuleerib nende kaudu üldist enesetunnet, annab virgust ja lisab seksuaalsust ning parandab naiste hormonaalset seisukorda. Kaeraürdi tinktuur sobib naistele, kelle närvid on kurnatud ja kes ärrituvad tühiasjade peale.

Saialill
Kliinilised uuringud on tõestanud, et saialill takistab kasvajarakkude teket. Hävitab ka pärmseeni, seega sobib pärast antibiootikumikuuri alakehas tekkinud pärmseenepõletiku raviks. Kõõmaravis kasuta saialillekreemi. Saialill mõjub uuendavalt, rahustavalt ja põletikke parandavalt, seepärast sobib ka vananeva ja probleemse naha hoolduseks.

Naistepuna
Naistepunaõli määrimine alakõhule aitab põieteede põletike ja emaka allalangemise korral. Lõõgastab ka õlavööd ja ravib vaevatud liigeseid. Naistepunaõli on soovitav määrida enne ja pärast sünnitust lahkliha piirkonda, aitab armide ravis ja nende vältimiseks. Tõmmis mõjub hästi masenduse vastu.

Nõges
Nõges on verd puhastav ja verd loov, ka ainevahetust normaliseeriv, see saab jagu tursetest ja aitab kaasa kaalust allavõtmisele. Nõgesetee viib organismist välja kusihapet, seega on hea reumaatikutele ja podagrat põdevatele inimestele. Piimaallergikud saavad nõgesest kaltsiumi, osteoporoosi põdevad inimesed ka räni. Nõges ergastab kesknärvisüsteemi ja ajutegevust, tugevdab juukseid ja küüsi, stimuleerib juuksekasvu ning suurendab naha kirkust ja seksuaalset aktiivsust.

Kortsleht
Tuntum nn naisterohi, mis annab tuge naiste hormoontalitlusele ning tasakaalustab PMSi ja mensturatsioonivaevusi.

Aasristik
Naise hormoontasakaalu stimuleerija, ergutab naishormooni östrogeeni tootmist meie kehas. Aktiveerib ka neerude ja lümfiringe kaudu meie organismi puhastumist. Pehmendab nahka ja muudab selle elastsemaks.

Roos ja kibuvits
Nii ravimtaimena kui ka aroomteraapias stimuleerib meie naiselikku poolt, lisab ka nahale kirkust ja silub väikesi kortse.

Raudrohi
Üks tähtsamaid rahvameditsiinilisi taimi, tõstab vastupanuvõimet haigustele, takistab külmetushaiguste teket isegi organismi immuunsuse madalseisus. Stimuleerib organismi tööd, virgutab enesetunnet. Aitab kaasa seedimisele ja soolestiku tööle, veenivereringele ja tasandab üleminekuea vaevusi. Nahahoolduses desinfitseerib ja uuendab naharakke, seda kasutatakse vinnide ja paisete ravis.

Sidrunmeliss
Väärtuslik meeleolu parandaja, PMSi sümptomeid ja üleminekuaastate närvilisust leevendav taim. Kõhtu rahustav, kõhukrampe lõõgastav. Aitab uinuda.

Vaarikaleht
Toetab naise emakalihaseid ja ka lõõgastab neid, on abiks valuliku menstruatsiooni ja raseduse ajal. Vaarikaleht kiirendab ja kergendab sünnitust, aitab pinges oleku ja närvilisuse vastu. Kasutatakse ka verd puhastava rohuna, välispidiselt haavade ja nahahaiguste ravis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid