1. Vanad jooksujalanõud.

Jooksujalatsid kuluvad iga kasutuskorraga, nii et neid tuleb iga kolme kuni kuue kuu tagant välja vahetada. Aja jooksul kulub nende pehmendus ära ja vigastused on kergemad tekkima.

2. Köögisvamm.

Uuringud on näidanud, et köögisvamm on keskmise kodu kõige räpasem ese. Svamm imab bakterid endasse ja toatemperatuuril need paljunevad. Švammi lapi vastu vahetamine aitab, sest lapile koguneb vähem baktereid, ja lisaks tasub lappi kord nädalas masinas pesta.

3. Plastmassist lõikelauad.

Plastmassist lõikelaudadele tekivad lõikejäljed ja vaod, mida on väga keeruline puhtaks saada ja millesse kogunevad bakterid. Puust lõikelauad on heaks alternatiiviks, sest antimikroobne puit tapab baktereid.

4. Antibakteriaalne seep.

FDA raporti kohaselt ei ole antibakteriaalne seep tavalisest seebist efektiivsem – ja võib olla lausa ohtlik. Antibakteriaalse seebi laialdane kasutamine võib tekitada sellele immuunsete bakterite teket ja loomkatsetes on täheldatud, et selles leiduv aine võib kahjustada hormoonsüsteemi.

5. Light-karastusjoogid.

Teaduslikest uuringutest on leitud, et magusained sahhariin ja sukraloos võivad soolestiku bakterite tööd häirida ja põhjustada seeläbi terviseprobleeme nagu näiteks glükoositalumatust.

6. Vana hambahari.

Vanale kulunud hambaharjale on kogunenud bakterid ja see pole kaariesevastases võitluses enam kuigi tõhus. Vaheta parema suuhügieeni tagamiseks hambahari välja iga kolme kuu tagant.

7. Vana ripsmetušš.

Iga kord, kui ripsmetuši harja oma ripsmete vastu paned, satub sellele uusi baktereid. Viska ripsmetušš ära iga kolme-nelja kuu tagant, et vältida silmapõletikku.

8. Vana huulepalsam ja -läige.

Vedel huulepalsamituub saab aja jooksul täis suust pärit baktereid, ja kui su huuled on katki, võib see põhjustada põletikku. Püüa huulepalsameid ja -läikeid pool aastat pärast avamist välja vahetada.

9. Riided, mida sa enam kunagi ei kanna.

Kas sa kannad kõike, mis su riidekapis leidub? Paljud inimesed hoiavad alles rõivaid, mis on neile liiga suured või väiksed, lootuses et need saavad kunagi jälle parajaks. Tegelikkuses sa neid enam selga ei pane ja nende nägemine kipub ainult tuju rikkuma. Hoia alles ainult need riided, mida veel kannad!

Allikas: Lifehack

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid