Mul on sõbranna – paar aastat minust noorem, ilus kui isamaa, nii sileda näolapiga, et tema vanusest võiks maha arvata terve kümnendi. Pinnimise peale, et mis kreemi ta ometi kasutab, saan iga kord vastuse: ikka see vana hea sinises plekk-karbis Nivea! Minu kreemiriiulil on rivis üks uhkem seerum kui teine, aga veini ostes toidupoe kassas dokumenti kahjuks ei küsita...
Miks on nii, et ühele inimesele mõjub hästi tavakreem, teisele ainult udupeen seerum ja kolmas ei kreemitagi end, aga on siiski sileda nahaga? See küsimus tõukas mind uurima, millised ained on peidus meie igapäevases näokreemis.

Teada on, et kortsude teke sõltub nahatüübist, geenidest, eluviisist ja kliimast – keskkonnast, kus sa elad. Sellest tuleneb ka kreemi mõju individuaalsus. Pärisin aru oma ala professionaalidelt, ilutoodete maaletoojatelt: millised ained teevad kreemi tõhusaks ja millal alustada kreemide kasutamist? Vananev nahk ja vanus ei pruugi käsikäes käia ja kreemitamist on soovitatav alustada siis, kui nahk on kuiv, ärritunud, liiga rasune, halli jumega, näitab väsimusmärke – siis, kui sul on oma nahas ebamugav olla.

Kreemita korralikult!

Ideaalis eelneb kreemile seerum. Parima tulemuse saamiseks tuleks enne kreemi pealekandmist nägu kergelt masseerida: need võivad olla kerged näpistused, patsutused, siluvad liigutused. Suund on näo keskelt väljapoole. Kui näo verevarustus on kerge massaažiga ergutatud, imenduvad kreemid kiiremini ja nende toime on tõhusam. Nahk peab olema kuiv, puhastatud ja meigivaba. Kreem kantakse näole ja kaelale, silmaümbrusele on üldjuhul eraldi tooted.

Võimenda kreemi mõju

Naha puhastamine nii hommikul kui ka õhtul on nahahoolduse A ja O. Investeering headesse kreemidesse tasub ära, kui puhastad naha õhtul päevamustusest ja meigist ning hommikul öistest jääkainetest. Puhastustooted vali vastavalt nahatüübile. Lisaks puhastavale toimele valmistavad piimad-näoveed naha ette hooldustoodete jaoks.

Väärt info pakendil

Igal tootel on täpne koostisainete nimekiri pakendile märgitud. Mida suurem on komponendi osakaal, seda eespool see nimekirjas asub. Kui tooted on parabeenivabad, ei sisalda kunstlikke lõhna- ja värvaineid, on sellekohane info enamasti eraldi välja toodud.

Mis teeb kreemi tõhusaks?
Tootejuht ja koolitaja Carmen Kibur:

Kui muret teevad jooned või kortsud, siis on tõhusaim abivahend retinool, tuntuim A-vitamiini derivaat. See vitamiin on mitmetoimeline: naha pinnal koorib õrnalt ja parandab jumet, naha sees kiirendab rakkude uuenemist ja stimuleerib kollageeni tootmist. Kasutades retinooli sisaldavaid kreeme, peab kindlasti kaitsma nahka toodetega, mil korralik SPF. See on väga tähtis!
Popid on ka teised vitamiinid: C-vitamiin ühtlustab jumet ning ergutab kollageeni tootmist ja tõrjub nii vananemisilminguid. E-vitamiin on võimas antioksüdant, mis kaitseb enneaegse vananemise eest. Vananemisvastastes toodetes ei saa üle ega ümber hüaluroonhappest, mida leidub meie endi nahakudedes ja mille eesmärgiks on siduda vett. Vesi ja niiskus on nooruse allikad ja seetõttu on niiskuse säilitamine nahas äärmiselt oluline.
Väga tõhusad on peptiidid – molekulid, mis koosnevad aminohapetest ja on omavahel ühendatud. Vastavalt aminohapete arvule ahelas on peptiide sisaldavatel kreemidel erisugune toime – pinguldav, kortsukesi vähendav, põletikku leevendav jne. Peptiidid on nahahooldusmaailma põnevil hoidnud juba mõnda aega ja töö nendega käib. Näiteks üht tüüpi oktapeptiid (8 aminohappe jääki sisaldav molekul) on nii tõhus miimikakortsude vähendaja, et seda kutsutakse ka looduslikuks Botoxiks.

Täismahus artikkel ilmus esmakordselt Anne & Stiili 2014. aasta aprillinumbris.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid