Näitleja Mila Kunis oli seitsmeaastane, kui ta perekond lahkus Nõukogude Ukrainast ja alustas uut elu USAs. Kui Donald Trump allkirjastas islamiusuliste sissesõidukeelu, kirjutas Mila abikaasa Ashton Kutcher Twitteris: „Minu naine tuli siia riiki pagulasviisaga keset külma sõda. Olen praegu maruvihane!“

Nobeli-võitjast füüsik Albert Einstein põgenes USAsse 1933. aastal pärast natside võimuletulekut. Ta kuulus ütlus Ameerika Ühendriikide kohta on järgmine: „Ma jään elama maale, kus valitseb poliitiline vabadus, sallivus ja võrdsus kõigi kodanike jaoks.“

Laulja Rita Ora põgenes perekonnaga Kosovost Ühendkuningriiki, kui naine oli kõigest üheaastane.

Rokkstaar Freddie Mercury sündis Sansibari saarel ja veetis lapsepõlve vaheldumisi Sansibaril ja Indias. Kui saarel puhkes 1964. aastal revolutsioon, kolis perekond teismelise Freddiega Londonisse.

Supermodell ja David Bowie lesk Iman põgenes perekonnaga 1972. aastal Somaaliast, kus toimus riigipööre. Nad asusid elama Keeniasse, kus nooruke Iman peagi modellikarjääri alustas.

Latiinomuusika staar Gloria Estefan sündis Kuubal, aga lahkus perega riigist pärast Fidel Castro kommunistlikku revolutsiooni.

Ameerika Ühendriikide endine riigisekretär Henry Kissinger kasvas üles Saksamaal. Ta pere põgenes USAsse 1938. aastal holokausti ajal, kui mees oli 15aastane.

Ka Hollywoodi staar Marlene Dietrich lahkus kodumaalt Saksamaalt. Temast sai Ameerika kodanik ja ta esines 2. maailmasõja ajal liitlasvägede sõduritele. Hiljem ütles ta kuulsad sõnad: „Ameerika võttis mu oma embusesse, kui mul polnud enam kodumaad, mis säärast nime vääriks.“

Jaga
Kommentaarid