Kõik on planeerimise ja tahtmise küsimus. Kuigi loomulikult tuleb ette ka päevi, kui ei jõuagi kõiki asju tehtud, sest sageli on ju peas ideaalselt kulgevaid asju kergem ette planeerida kui reaalsuses teha. Siis tuleb end lihtsalt lohutada ja „iisilt“ võtta – et alati ei peagi kõike jõudma ja homme jälle päev. Panen enda jaoks paika, mis on igapäevased „must be“ kohustused (töö, trennide andmine, oma treeningud, nädalavahetustel võistlused jm) ja tähtajaga asjad, mis tuleb valmis saada, ning keskendun neile. Ülejäänud aeg tuleb arukalt planeerida. Näiteks kui ühistranspordiga ühest kohast teise sõidan, saab vastata meilidele, mõelda treeningkavasid, lugeda uudiseid jne. Logistiliselt olen üritanud ka ühes piirkonnas võimalikult palju asju korda ajada, et ei peaks mitu korda või mitmel korral nädalas aega kulutama. Tuleb tunnistada, et sageli teen asju oma uneajast. Aega planeerin üldiselt nädala lõpus, et paika panna nn püsikohustused, ja siis kui nädala sees miskit juurde tuleb, saab need kuskile vahele torgata. Spontaanseid asju tuleb muidugi pidevalt ja probleeme, mida vaja käigu pealt lahendada. Vahel tuleb osata ka „ei“ öelda ja veidi aega ka endale leida.

Keeruline on  öelda, milline aeg päevas on minu enda jaoks, sest kaudselt teen kõiki asju mõeldes teistele, aga ka enda jaoks – sest mulle meeldib treeninguid anda, ise treenida, oma 6-aastase poja ja sõpradega midagi huvitavat ette võtta. See kõik annab positiivset energiat, jõudu, et kõigega hakkama saada. Vahel on tõesti vaja ka täiesti üksinda olla, elu üle mõelda, mere ääres või looduses jalutada. Need vähesed hetked, kui õnnestub üksinda olla, meeldib mulle mere ääres teha joogat, lugeda, lihtsalt puhata ja olla, vaadata enda sisse. See aeg on minu jaoks väga väärtuslik, sest neid hetki on vähe, aga nad on väga vajalikud.  

Söök ja selle hankimine on minu aktiivses elus tihti probleemiks. Kuna olen pidevas liikumises, siis ma einestan päris tihti väljas. Hommikusöögi söön enamasti kodus või võtan oma pähklipiimaga müsli  tööle kaasa. Tööpäeval söön lõunat töö juures ja kui ajan asju, siis linnas. Õhtul pärast trenni võtan midagi kiiresti poest või kui rohkem aega, siis valmistan ise. Kui laps on juba söönud, siis ma eriti vaeva ei näe ja endale piisab kaasa haaratud sushi-karbist, krevetisalatist. Üsna sageli juhtub, et liigun ühest kohast teise ja olen väljas süües liiga pika ootamisaja pärast pidanud lõuna pooleli jätma või hilinema.

Wolti abiga saan tervisliku ja vaheldusrikka toidu kätte kiiresti, mugavalt ja ka aega seda rahulikult nautida. Sageli on ju see, et mõni hea söögikoht on liiga kaugel või loobun tervislikust toidukorrast, kuna tean, et ootamisele kuluks liiga kaua aega. Woltiga on elu väga lihtne – saan toidukorra täpselt oma plaanidesse paika panna ja tellida selle endale sobivasse kohta. Ma ei pea tarbetult ootama ega kiirustades sööma.  Wolt on kindlasti asendamatu eriti kiiretel päevadel, kui olen terve päev liikumises ja mul on vaja, et trenni andma minnes või ise treeningule rutates oleksin saanud tervislikust toidust piisavalt energiat. Et ei peaks snäkkidega leppima, vaid saaksin kiiresti nautida täisväärtuslikku toidukorda.

Ma väga suur äppide kasutaja tegelikult pole – pigem võib leida transpordiga seonduvaid äppe, et saaksin kiiresti ühistranspordi aegu, takso tellida vm. Usun, et tänapäeva generatsioon suudab paremini äpid enda kasuks tööle panna ja oma elu lihtsamaks, mugavamaks teha. Olen ise pärit ajast, kus liiguti palju jalgsi, suheldi rohkem ja saadi ilma äppideta hakkama.

Mida teeksid, kui sul oleks päevas kaks lisatundi?  Sooviksin, et selle aja pühendaksin magamisele, et oma vajalikud unetunnid täis saada või lapsega rohkem kvaliteetaega veeta, kuigi kipun arvama, et see aeg läheks ikka erinevate kohustuste täitmiseks. Samas tean, et iseennast, last ja oma sõpru, lähedasi ei tohi ära unustada, ning kindlasti annan oma parima, et ka see aeg oma tihedas graafikus leida.

VASTA JA VÕIDA! Leia Wolt  Facebooki lehelt  ülesse vastav mäng ning vasta küsimusele, mida teeksid sina, kui sul oleks päevas paar lisatundi. Kõigi vastanute vahel loosime välja võimaluse aeg tõeliselt kvaliteetselt maha võtta! Sind ootab Wolti poolt unustamatu õhtusöök restoranis ning mis veelgi parem - saad seda nautida moedisainer Liina Steini poolt spetsiaalselt sulle loodud kleidis. Ette aitavad valmistada juuksur ja jumestaja ning kohale sõidutab limusiin.

Aga võitjaid on veelgi! Iga nädal võidab üks õnnelik loosi teel 50€ Wolt krediiti. 

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid