Mari Martin: naiselikkus ei ole vastand töökusele ega tõsiseltvõetavusele
“Enesekindel naine ei võrdle end kellegi teisega. Kui, siis vaid iseendaga – eile ja täna,” tõdeb rõivabrändi Tallinn Dolls eestvedaja Mari Martin (34).
Mulle meeldivad vastuolud ja varjundid inimese iseloomus. Mitte kunagi ei ole ma tahtnud ennast lahterdada, kas olen loov või ettevõtlik, võimukas või pehme, lõbus või asjalik. Miks mitte need kõik? Nagu töö ja vile koos. Ei ole tervislik end naisena maha suruda vaid sellepärast, et ühiskond võiks meid kastidesse paigutada. Naiselikkus ei ole vastand töökusele ega tõsiseltvõetavusele. Pole vahet, kas kannad seelikut, kleiti või üldse mitte midagi; rohkem tuleks keskenduda sisule. Sellest maailmavaatest lähtuvalt ongi loodud Tallinn Dolls. Mu ettevõtetes töötab praegu 36 inimest ja põhimõtteliselt olen nende ees “paljas” iga päev. Oma vigade eest ei saa peitu pugeda. Vigadest õppimine on arengu alus, ja ma kirglikult soovin areneda.
Kuigi “girl power” on mulle hingelähedane sõnum, oma nahale tätoveerituna ma seda ette ei kujuta. Mu mõtted on pidevas muutumises, kõigi jäädvustamiseks ei jätkuks lihtsalt kehapinda. Hindan pigem Tallinn Dollsi sloganitega pusasid. Mängime eesti keelega ja kantavaid sõnumeid on kerge vahetada. Mu lemmikpusal on Keiti Vilmsilt pärit kalambuur “helgeltnägija”. Tunnen, et see on väga minulik ja elus oluline oskus. Sooviksin ka Eestile enam helgeltnägijaid. Pange tähele, suurema naeratusega inimesed on parimad lahenduste leidjad! Meeskonnas ei tule keegi kaasa, kui minna mõnd murekohta kangutama negatiivse energiaga, küll aga saab heaga.