Cathy tõusis avalikkuse huviorbiiti aastal 1989, kui sai Miss Estonia tiitli. Mõni aasta varem oli ta alustanud mannekeenitööd Tallinna Moemajas. Pärast missitiitli võitmist lennutati ta koos ühe Peterburist pärit tüdrukuga Kanadasse modellitööd tegema. “Meid visati pea ees vette, keegi polnud ju välis­maale reisinud, kuigi olin kord varem moemaja aegadel Šveitsis käinud. Tegin peamiselt reklaamitöid, töötasin ja reisisin palju,” meenutab naine. Iluikoonideks olid sel ajal klassikalised iludused Christy Turlington ja Cindy Crawford.

Kanadast siirdus Cathy kuueks aastaks Saksamaale, mida ta ise peab oma kõrgperioodiks. “Mind lennutati pidevalt ringi, töötasin näiteks palju Hispaanias pesumodellina. Mul on meeles, kuidas ühel fotosessioonil ütles fotograaf, et wake up… Enda arvates olin täiesti puhanud ja valmis. Mõistsin, et olen kaotanud sisemise sära. Võtsin puhkust ja tulin Eestisse tagasi.”

Eestis lõi ta pere, kuhu sündis kaks last – poeg Patrick on praegu 21 ja tütar Sophie-Aleksandra17. Cathy pühenduski perele ja lastele ning oli kindel, et modellindusega enam ei tegele. “See oli armastuse andmise aeg!”

Õige pea hakkas ta aga taas Soomes casting’utel käima. “Praegu on moemaailmas selline suund, et sa võid modell olla ka 70selt, ja minu meelest on see äge. Kui ma saan nüüd töötada, siis on see puhas fun.” Cathy üks viimaseid suuremaid töid oli näiteks kahe aasta tagune pildistamine Schwarzkopfile – Hamburgis toimunud võtte tulemusena kaunistas just tema nägu maailmakuulsa ilufirma juuksevärvikarpe. “See oli minu jaoks väga suur asi. Tundsin end täieliku tippmodellina.”

Praegu asub Cathyt esindav agentuur Soomes ja tal on püsi­kliendid, kes teda ikka ja jälle tööle kutsuvad. “Aastatega kujunenud suhted on üliolulised – elus ei taandu ju kõik mitte tööle, vaid inimestele, kellega koos sa midagi teed,” rõhutab ta. Muu hulgas on Cathy praegu ühe Soome suurima rõivabrändi Ril’s modell.

Kui modellindusega tegeleb ta nüüdseks hobi korras, siis ilu kuulub ikka tema igapäeva – naine töötab neljandat aastat Kadri­orus asuvas ilusalongis müügi- ja turundusjuhina. “Iluteemad on nii naiselikud ja tähelepanu iseendale ei tohiks mitte kunagi kaduda. Olen kindel, et ükski naine ei taha vananeda ja kui keegi väidab vastupidist, siis ta valetab. Alternatiiviks – mina pean seda iluhoolitsuseks – ongi esteetilise meditsiini uue põlvkonna iluhooldused, mis on kõik vananemisvastase eesmärgiga.”

See on tema esimene kord täiskohaga tööl käia. “Ma ei ole tahtnud kunagi olla oma nime taga, vaid soovin tõestada inimesena, et saan hakkama. Kaldun täiuslikkuse tagaajamisele, aga olen õppinud olema iseenda suhtes vähem kriitiline ja end mitte piitsutama. Kui ma midagi teen, siis ikka südamega ja parimal moel, ma ei oska niisama jalga kõlgutada. Iluvaldkond paelub mind väga.”

Cathy mõtiskleb, et üks ajend tööle minna oli uue väljundi leidmine. “Naisele on siin elus number üks olla ema. Kui lapsed kasvasid suureks, tundsin, et pean end naisena uuesti leidma. Töö näol tuligi ellu midagi uut ja põnevat, võtsin vastu otsuse midagi veel teha. Kui emaks olemine on iga naise loomulik and, siis elukutse või töökoha valikul toob tulemusi vaid kogemus ja tahe midagi saavutada.”

Ta leiab, et elus saabki kõik otsustest alguse. “Nooremana lasin rohkem liugu õnnel ja arvasin, et kõik lähebki iseenesest… Tegelikult on vaja otsustada ja seega ka vastutada. Hetk, millal otsus teha, on ülioluline. Ära liiga kaua oota, kuid ära ka kiirusta. Tee õige otsus, mis põhineb sinu sisemisel häälel. Arvan, et olen õppinud oma sisemist häält kuulama.” Kuidas aru saada, et otsus on õige? “See, mis toob sinu sisse rahu, on õige. Nii kaua kui rahu ei ole, ära otsust langeta.” Samuti soovitab ta lähtuda armastusest – kui otsused on tehtud sellest lähtudes, on need 100 protsenti õiged.