“Film on erinevate kunstide sümbioos ning läbi aegade on see mõjutanud moodi ja vastupidi. Seoses Ingmar Bergmani 100. sünniaastapäevaga toome näiteks koos Rootsi saatkonnaga Eestisse näituse, mis näitab selgelt Bergmani filmikostüümide ja moe vastastikke mõjusid,” sõnab PÖFFi peakorraldaja Tiina Lokk ning lisab, et Black Catwalki eesmärk on tuua noori moeloojaid lähemale filmile, tekitamaks neis huvi kostüümiloome vastu filmis. “Miski pole siin ilmas uus. Küll aga saab uus olla vorm ja sõnum,” leiab Lokk, et Black Catwalk on hea viis noorte moeloojate tutvustamiseks nii rahvusvahelisele ja kui kohalikule filmitööstusele.

Sündmuse peakorraldaja Laura Kurs usub, et show pakub noortele disaineritele mitmekülgselt kunstilist väljakutset: “Minu jaoks isiklikult on PÖFF: Black Catwalk äge juba selle poolest, et annab disainerile ette küll raami, milles luua, kuid samas ei piiritle loomingu teostaja vabadust mõelda sellest samast raamist välja. Teatud piirangud muidugi on, aga leian, et need on disaineri jaoks pigem vajalikud väljakutsed oma oskuslikkuse testimiseks.”

Osalevaid disainereid tutvustatakse publikule juba järgmisel nädalal. Loodud komplektide esitlemist saadab sündmusel professionaalne videoproduktsioon ning kõrgetasemeline kunstiline lavastus, millest viimane on loodud samuti noore Eesti moekunstniku Sirli Pohlaku poolt.

Rahvusvahelist filmieliiti, moe- ja kunstisõpru kokku toov sündmus leiab aset 27. novembril Tallinnas. Täiendav info sündmuse toimumise kohta peagi leitav PÖFFi ametlikul kodulehel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid