Seni on seksinaudingute põhitegijaks peetud peenise pikkust ja jämedust. Kamasuutras kirjeldatakse erinevaid poose, mis sobivad lähtuvalt mehe suguelundi suurusest paremini või halvemini. Iseenesestmõista peetakse parimaks võrdseid liite, selliseid, kus partnerid on teineteise kehaga loomulikult sobivad.

Tänapäevased uuringud kinnitavad, et naistel, kelle kliitori ja tupeava vahe on 2,5 cm, on kõige lihtsam orgasmini jõuda. Vagiina mõõtmeid hakati uurima juba 20. sajandi alguses.

Niiöelda “kauge kliitoriga naise” ehk téléclitoridienne termini võttis kasutusele Marie Bonaparte, Napoleoni üks hilisematest sugulastest, 1920. aastal. Naine oli õnnetus abielus latentse homo Kreeka Georgiga ning kannatas anorgasmia all. Pärast mitmeid abieluväliseid suhteid hakkas Marie kahtlustama, et ta on frigiidne, kuid tahtis sellele teaduslikku tõestust.

Ta tuli lagedale teooriaga, et kliitori kaugus tupeavast (kui see on suurem kui 2,5 cm) on orgasmi saamisel kõige olulisem.

Et oma teooriale kinnitust leida, intervjueeris ja mõõtis Bonaparte 243 naist. Ta leidis, et 21% vaatlusalustest olid “kauge kliitoriga naised”. 69%-l naistest, kes olid võimelised seksi ajal orgasmi saama, oli vagiina ehitus kompaktsem, kui nii võib öelda. Naised, kelle kliitor oli eriti lähedal, said alati orgasmi.

Bonaparte leidis ka korrelatsiooni naise pikkuse ja vagiina ehituse osas. Niisiis - lühemat kasvu naised saavad tema teooria kohaselt orgasme kergemini, kuna ka nende suguorganid on kompaktsed.

Wallen analüüsis Bonaparte’i mõõtmisi ja jõudis järeldusele, et 20. sajandi alguses välja käidud teooria võib täiesti tõele vastata. Ta ütleb, et kliitori-vagiina kõige parem kaugus on nii umbes pöidlaotsa pikkune. Kui see vahemaa on suurem, siis oleks naisele orgasmi saamisel tarvis abivahendeid, lihtsast penetratsioonist ei piisa.

Wallen leidis, et tänapäeval jõuab vaid penetreerivast seksist orgasmini 7% naistest, ülejäänud vajavad lisaks teistsugust stimulatsiooni.

Allikas: FOX News