Lapse saamine on otsus kogu eluks. Minu lapsed on olnud planeeritud ja oodatud.

Minu lapsed on mõlemad väga elavad, energilised ja nutikad. Pigem heade hinnetega, nagu isegi olin, aga käitumine jätab vahel soovida, ka õpetajate meelest... (Naerab.) Nii nagu minu vanemad käisid minu pärast koolis, on ka mind sinna kutsutud… Aga nad pole olnud pahatahtlikud, asi on energia ülekülluses, mida on koolis suures klassis võib-olla raske kontrollida.

Noorena emaks saamisest. Mulle meeldis noorelt emaks saada, aga ma ei olnud ka alaealine. Olin viisakalt abielus ja 21aastane, kui Alexandra sündis. Jaksasin rohkem, tegutsesin kindlasti väikese Alexandraga rohkem koos kui Ciroccoga. Olen ka tähele pannud, et need poiste asjad lähevad minust mööda. Õnneks on Ciroccol väga hea isa, kes temaga kõik poiste asjad ära teeb.

Tingimusteta armastusest. Olen ise lähedalt näinud, mida tähendab, kui laps tunneb, et ta pole piisavalt hea. See tunne saadab inimest ka hiljem, täiskasvanueas… Selgitan lastele pidevalt ja teadlikult, et ükskõik, mida nad teevad, kodu on nende tagala ja mina armastan neid tingimusteta. See aga ei tähenda, et ma neilt midagi ei nõuaks, just vastupidi. Kui Ameerikas on sugarcoatingväga levinud, kõik kiidavad ja kõik on väga äge, siis mina olen lastega hästi aus ja mingis mõttes ka karm. Alati saab paremini, aga tahan, et lapsed teaksid, et emme armastab neid praegugi väga. Minu lapsed teavad seda. Aga kui nad minult midagi küsivad, siis saavad ausat tagasisidet, ma ei ilusta midagi. Ja minu arvamus on minu arvamus, otsuse teeb laps ise. Õnneks on nad õppinud minu ausaid nõuandeid enamjaolt kuulda võtma.

Lubadustest ja nende pidamisest. Kui sa lapsele midagi lubad, ükskõik, kas midagi väikest või suurt, tuleb lubadust pidada. Kui asjaolud muutuvad, tuleb kokkuleppeid muuta, aga siis pead ka lapselt nõusolekut küsima. Nii õpivad nad sind usaldama ja ka täiskasvanutena oma lubadustest kinni pidama.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid