Sa (loodetavasti) juba tead põhireegleid: kasuta ALATI libestit ning ära kunagi pane enda suhu või tuppe miskit, mis on just sinu tagumikus olnud. Anaalmängu kohta on aga veel niivõrd palju, mida peaksid teadma. Järgnevalt jagame sinuga ekspertide nippe parimaks anaalseksiks nii selle esmakordsetele proovijatele kui asjatundjatele.

Lõdvesta tuharalihased. Päraku ümber on palju väikeseid lihaseid, mis võivad olla üsna pinges kui sa ei ole lõdvestunud. Seega, kui sinu tagumik on pinges, siis on loogiline, et millegi sellesse sisestamine võib olla valus ja keeruline, mitte nauditav ja lihtne. Proovi partneriga näiteks sügavat hingamist või lõdvestavat massaaži, kindlustamaks, et nii sina kui sinu tuharalihaseid oleksid enne anaalseksi võimalikult lõdvestunud.

Loo hubane keskkond. Jah, vahekord võib vahel olla üsna segadusttekitav ning anaalseks ja eelmäng ei ole selles mingisugused erandid. Kui see tekitab sinus stressi ning sa ei suuda seetõttu lõõgastuda ja olukorda nautida, proovi juba varakult ümbritsev keskkond valmis sättida. Vaheta näiteks voodipesud ära või kata voodi hoopis pehme (ja lihtsasti pestava) tekiga.

Sul võib tekkida tunne nagu sa oleksid tualetis, aga sa pole. Tagumikus asub palju närve (just seetõttu ongi eelmäng niivõrd oluline), kuid sellele vaatamata ei ole selle kehapiirkonna jaoks alati täielikult selge, kas miski tuleb sisse või läheb välja. Loomulikult võid tegevuse peatada kohe kui soovid, kuid tea, et ootamatu tunne ei tähenda, et peaksid tualetti jooksma, vaid tegemist on lihtsalt uutmoodi stimulatsiooniga.

Hangi veebaasil libesti. Seksuoloog Jill McDevitt soovitab aegsasti kasutusele võtta hea kvaliteediga veebaasil libesti. See muudab hõõrdumise ja massaaži veelgi nauditavamaks. Isegi kui eelmäng ei hõlma parasjagu sinusse sisenemist, muudab libesti olukorra siiski mugavamaks ja suurendab ka tundlikkust.

Kaasa tegevusse mänguasjad. McDevitt soovitab proovida ka vibreerivat sekslelu. „Lihtsalt aseta selle ots päraku juurde, aga ära vii seda kehasse sisse või tee sellega päraku ümber ringjaid liigutusi. Välispidised vibratsioonid loovad tagumikule täiesti uue tunde. Põnevuse lisamiseks kasuta vaheldumisi nii mänguasja kui sõrmi.“

Ära unusta tagumikku. Kuigi asja keskpunktiks on pärak, ei tähenda see, et partner võib seda ümbritsevat tuharat täielikult ignoreerida. Raamatu „Tickle My Tush – Mild-To-Wild Analplay Adventures for Every Booty“ autor Sadie Allison soovitab alustada sensuaalse massaažiga just tagumikul. Kasutades libestit, „aseta pöidlad piirkonnale, kus reied kohtuvad tagumikuga ja vii sõrmed aeglaselt reite sisemusest väljapoole. Liigu külgedel veidi ülespoole ja korda. Nüüd pane käed kokku, vii need alaseljale ja liigu aeglaselt masseerides taas jalgevahe suunas.

See ei peaks olema valulik. Just siinkohal tulebki appi libesti. Ainus kergelt ebameeldiv tunne võibki olla see, et peaksid justkui kohe tualetti jooksma. Aga sa ei pea (loodetavasti)! „Lase lihased lõdvaks ja lihtsalt hinga,“ soovitab seksuoloog Emily Morse. „Kasuta palju veebaasil libestit.“

Proovi seda esialgu üksi. Sa tead, kuidas on peaagu võimatu end ise kõdistada, eks? See pole küll päris sama, aga ise anaal-eelmängu proovimine on siiski põhimõttelt üsna sarnane. Ütleme lihtsalt nii, et sinu enda puudutus ei üllata sind niivõrd palju. See pole lihtsalt võrreldav partneri puudutusega, kuid kui soovid sellest tundest veidigi aimu saada, proovi esialgu ise.

Anaalseksi puhul võib duši- või vanniseks isegi hea mõte olla. Dušiseks on tavaliselt juba eos halb mõte ning miski, mida on üsna keeruline hästi teha. Kuna anaalseksi puhul on aga lõdvestumine ehk kõige tähtsam osa, võib tulla kasuks selle proovimine paigas, kus sul on lihtsam rahuneda ja lõõgastuda. Kui soovid anaalseksi puhul ka maksimaalse puhtuse garanteerida (võime kinnitada, et see pole tegelikult probleemiks, aga on üsna mõistetav mure), on taaskord anaalseksi vannitoas proovimine abiks.

Alusta vaikselt. Kogu anaal-eelmängu mõte on maksimaalne lihtsus enne kui asi täielikuks anaalseksiks läheb. „Oma alakeha ettevalmistamiseks alusta sõrmedega, keelega või väga väikese seksmänguasjaga, mis on just anaalseksiks loodud,“ soovitab kliiniline seksuoloog Nancy Sutton Pierce. „Harjutamiseks võid valida näiteks sellise mänguasja, millel on erinevate sensatsioonide tekitamiseks erineva suurusega otsikud.“

Sisenemine peaks olema vaid pinnapealne. Kõik, mis läheb sisse, peaks olema „vaid väike ots.“ Närvilõpmed, mida püüad stimuleerida asuvadki pigem päraku avause eesosas, seega tegelikult ei olegi stimulatsiooniks kuigi palju vaja. Mida sügavamale minna, seda enam võib olukord valulikuks muutuda ning just seal võibki tekkida tunne, et pead hoopis tualetti kasutama. Kujuta seda ette kui korvpalli korvi ning nüüd mõtle, et pall peaks ainult korvi äärel keerlema, mitte täielikult sisse kukkuma. Kas see aitab? Me pole korvpallis just eksperdid.

Kindlasti ei tohiks alustada kiirete ja tugevate liigutustega. Kiired ja tugevad liigutused (isegi sõrmedega) ei tohiks kindlasti kohe alguses toimuda. „Seks on tavaliselt kiire, kuid anaalseksiks tuleb end võimalikult aeglaselt ette valmistada,“ märgib Morse.

Poose võib vaheldada. Ei, anaalseks ei pea vaid koera poosis toimuma. Tõsi, korralikku silmsidet võib igasuguses poosis anaalseksi ajal olla keeruline saavutada, kuid õnneks on olemas erinevaid poose, mida proovida. Lama näiteks selili ja tõsta puusad üles või istu sõna otseses mõttes tema näo peal. Proovige ja katsetage, kuni leiate endale kõige mugavama poosi.

Suhtlus on kõige alus. Ainus viis, kuidas teha kindlaks, mis tegelikult toimib ja mis mitte, on olla oma partneriga kogu teekonna jooksul täielikult aus. Pierce rõhutab, et peaksid alati olema teadlik, kuidas teine pool end tunneb ja olema ka enda eelistuste osas häälekas.

See pole räpane. Kliiniline seksuoloog Kat Van Kirk sõnab, et päraku ja pärasoole alaosa juures on tegelikult äärmiselt vähesel määral väljaheite osi. See tähendab, et anaalseks on tunduvalt vähem räpane, kui sa arvata võid.

Sellegipoolest on võimalik see veelgi puhtamaks teha. Anaal-eelmängu ja anaalseksi puhul on mugavus kõige tähtsam. Seega tee ükskõik, mida vaja, et muret ja ärevust vähendada. „Anaalduši kasutamine ei ole kahjulik, kui seda teha harva ning kui see aitab sul muretsemist vähendada,“ ütleb Pierce. Kiireks puhastuseks ja südamerahuks võid enne asja kallale asumist ka sooja duši all käia.

Anaalseks on parim, kui toimub ka lisastimulatsioon. Ükskõik, kas lisaks toimub stimulatsioon tupel, kliitoril või nibudel – vali endale meelepäraseim. Kuigi mõnedele naistele piisabki vaid anaal-eelmängust ja-seksist, siis orgasmini see tavaliselt jõuda ei aita. „Anaalseks on pigem lisandiks – see annab üldisele seksi kogemusele midagi juurde,“ sõnab teadlane ja sekspert Ian Kerner, raamatu „She Comes First: The Thinking Man's Guide to Pleasuring a Woman“ autor. Uuringud on huvitaval kombel ka näidanud, et naised, kes on anaalseksi harrastanud, võivad suurema tõenäosusega tihedamini orgasmini jõuda.

Tee kindlaks, et partner ei kasutaks pärakul ja sinu tupes sama sõrme. „Puhastavad salvrätid peaksid igal öökapil leiduma,“ ütleb Morse.

Kui proovid seda paar korda ja see sulle endiselt ei meeldi, ära sunni end enam, lootes, et ühel hetkel muutub see meeldivaks. Olgem ausad, kui olete seda juba viis korda proovinud ja see endiselt „õige“ ei tundu, pole mõtet enam uuesti proovida. Kerneri sõnul mõjutavad seda paljud faktorid. „Olen kohtunud naistega, kes esialgu vihkasid anaalseksi, kuid nüüd on selle fännid. Alguses tundus see neile ebameeldiv seetõttu, et nad tundsid end ebakindlalt. Seega suurt rolli mängibki enesekindlus ning see, mida nii oma partneri kui oma keha suhtes tunned. Kui kõik need tunded on tugevalt positiivsed ja sulle lihtsalt ei meeldi anaalseksi tunne, tead seda üsna kiiresti.“

Sa ei pea vahatama. „Uuringud on näidanud, et enamik naisi ei võta enne anaalseksi ette Brasiilia depilatsiooni,“ ütleb Kerner.

Allikas: Cosmopolitan.com