"Prantsusmaa üks tuntumaid ja ekstravagantsemaid moeloojaid Jean Paul Gaultier teatas alles möödunud kuul, et taandub omanimelise moebrändi juhtimisest, ning üks pikk ning oluline moeperiood on sellega punkti saanud," sõnab MoeKunstiKino juht Helen Saluveer. "Seetõttu on väga sümboolne just nüüd tema viimase aja ühest oluliseimast projektist valminud dokumentaalfilmi näidata ning meenutada, millega Gaultier end moeajalukku jäädvustanud on."

Dokumentaalfilmi "Jean Paul Gaultier: šikk friik" ("Jean Paul Gaultier: Freak and Chic") keskmes olev šõu on ühtaegu nii fantastiline ja skandaalne kui ka üleannetult vaimukas ja liigutav, tuues vaatajani retrospektiivi 40 aasta pikkusest karjäärist ja moeloojast, kellest rääkides ei saa üle ega ümber väljendist enfant terrible. Jean Paul Gaultier, keda juba poisikesepõlves võlus legendaarne Pariisi kabareeteater Folies Bergere, ihkas terve elu seal oma šõud lavastada. "Aga mis lugu see peaks rääkima?" mõtiskleb ta ise, meenutades kuus kuud kestnud ettevalmistusi, mis šõu kavandamiseks kulusid. "Eks ikka minu enda lugu."

Filmisõprade seas tuntud kui kostüümilooja filmidele "Viies element" ja "Kokk, varas, tema naine ja temakese armuke", popmuusika fännide hulgas kuulus tänu Madonnale disainitud koonusekujulisele rinnahoidjale, on ta näiteks kombineerinud oma loomingus kujunduselementidena ka mängukarusid ja sadomaso-atribuutikat.