“Mina olen suhtes kahe mehega ja tunnen mõlema vastu suurt ja piiritut austust,” ütleb Gerda, 28aastane eneseteadlik turun­daja. Ta on veendunud, et inimesel on tohutu võime armastada ehk suuri tundeid võib jaguda rohkem kui vaid ühele partnerile.

Gerda on oma elukaaslase Otiga olnud paar seitse aastat, millest viimased viis kuud on katsetatud n-ö avatud suhet. “Kui olin 20 ja koos oma esimese poiss-sõbraga, tundsin, et mul tekivad tunded ka teiste vastu. Ma küll ei petnud teda, kuid see pani mind sügavalt mõtlema, miks see nii on,” arutleb naine. Kohates oma praegust elukaaslast Otti, oli ta veel eelmises suhtes. Viimane aga lõppes ning süttis uus armuleek.

Avatud suhtest oli omavahel mitu korda vesteldud, kuid tõsisemalt tuli teema jutuks aasta alguses. “Me lihtsalt spekuleerisime, et mis juhtuks, kui meil oleks veel seksuaal­partnereid või paar, kellega teha n-ö vahetust? Me ei läinud aga mõttest kaugemale ja olime teineteisele truud.” Seda hetkeni, kui naine kohtas suve alguses Raini ja armus esi­mesest silmapilgust. “Me ei olnud Otiga kindlalt otsus­tanud, kas proovime avatud suhet. Kuid tahtsin olla aus ja rääkisin talle läbi pisarate, et kohtasin üht meest ja tean, et ei saa temaga olla vaid sõber.”

Edasi lugemiseks: