1. Proovi mõista, mida sa otsid

Äkki sa juba tead, millega sa tegeleda tahaksid? Oled sa juba mõelnud, miks sa sellest rollist unistad? Mis selle juures nii meeldivana tundub? Võta kätte märkmik ja pane kirja, mis sinu unistuste ameti puhul olemas peaks olema.

Kas sa loodad, et juhid ühel päeval oma ettevõtet? Miks? Et sa saaksid kontrollida, milliseid projekte sa ette võtad. Kas sa tahaksid ühel hetkel olla oma juhi kohal? Miks? Sest sa tahaksid inimesi juhtida.

Küsi endalt neid küsimusi, et mõista, milliseid omadusi vajad, et viia ellu mõned muudatused ja ise endale oma unistuste töökoht luua.

2. Ole oma ootustega realistlik

Tööd kutsutakse põhjusega tööks. Selle eest saad sa palka. Ja isegi, kui sa skoorid endale oma fantaasia kõige ägedama töökoha, on selle juures jätkuvalt asju, millega sa tegeleda ei tahaks.

Seega, kui hakkad oma praeguse töökoha puhul muudatusi ellu viima, ole esmalt kindel, et need on ikka realistlikud. Pea meeles, tee unistuste töökohani ei ole alati lühike, mistõttu ole valmis investeerima oma aega, energiat ja nägema vaeva selle nimel, et seda kõike ühel päeval saavutada. Teiste sõnadega, sa ei ärka tõenäoliselt homme üles nii, et tunned end oma karjääri osas täiesti teistmoodi. See on pikaajaline strateegia.

3. Hinga sügavalt sisse ja välja ning räägi oma ülemusega

Sul on nüüd pilt selge, milline su unistuste töökoht olema peaks. Mida sa selle informatsiooniga nüüd peale hakkad? Aeg on rääkida oma ülemusega. Üks suurimaid lõkse, millesse inimesed langevad, on eeldamine, et juhid suudavad nende mõtteid lugeda, aga tegelikult see ju pole nii.

Võta oma tuleviku üle vastutus ja räägi sellest, mida sa saavutada tahad ja milliseid ülesandeid sa naudid.

4. Pane paika oma järgmine eesmärk

Ehk mõtled pidevalt oma unistuste töökoha peale seetõttu, et see on sinu praegusest tegevusest täiesti erinev? Eks need uued töökohad tekitavadki põnevust, sest neis on nii palju potentsiaali, aga kui seda tööd ühel päeval teed, siis võid end taas samamoodi tunda nagu praegusel kohal.

Selleks, et endasse rohkem entusiasmi süstida, pane paika eesmärk ja ajajoon, millal seda saavutada tahad. Kas tahaksid õppida selgeks mõne uue oskuse? Saada ametikõrgendust? Viia ellu mõne uue ja suure projekti? Nüüd on selleks suurepärane aeg!

5. Tee list positiivsetest asjadest

Väga lihtne on mõelda, mis meile meie töö juures ei meeldi, aga proovi seda vältida ja mõtle hoopis asjadele, mis sulle meeldivad ja mida sa hindad. Kas su kolleegid on kõige paremad inimesed, kellega koos töötada? Kas su töökoha paindlik graafik ja kaugtöö võimalused annavad sulle rohkem aega, et hobidega tegeleda? Kas teie kontoris on kõige parem kohv?

Vahet ei ole, kui suured või väikesed need asjad on, pane need kirja ja hoia seda nimekirja kuskil turvalises kohas. See on heaks meeldetuletuseks päevadel, kui tunned, et tahaksid lahkumisavalduse anda. Lõppude lõpuks ei ole muru teisel pool alati rohelisem.

Allikas: The Everygirl