Selleks, et sa üldse saaksid magamistoas naudingut kogeda, peaksid muidugi esmalt panema paika selle, millised su vajadused on ja seejärel neid ka oma partneriga jagama. “Mõtle läbi, mis sulle meeldib,” soovitab seksuaalsuse õpetaja Ev’Yan Whitney portaalis Elite Daily. Küsi endalt küsimusi nagu: “Milline on minu jaoks naudingut pakkuv seks? Milliseid tundeid see seks minus tekitaks? Kuidas ma tahan, et mind suudeldaks? Kuidas ma tahan, et mind puudutataks ja kui jõuliselt?“

Kui sa tead, milline hea seks sinu silmis on, on aeg teil teineteisega avameelselt rääkida. Seksterapeut Cyndi Darnell soovitab keskenduda just asjadele, mis sulle meeldivad, mitte asjadele, mis sulle ei meeldi. Lisaks soovitab Whitney rääkida kallimaga ka sellest, mis tema tegevuse juures sulle juba väga meeldib. “Seejärel rääkige teistest asjadest, mis sulle meeldivad — asjad, mille kogemisest sa oled huvitatud, näiteks midagi, mida sa naudid iseendaga mängides,” selgitab ta.

Selleks, et asjad oleksid edaspidi eriti selged, soovitab Whitney teha nimekirja "jah-ei-võibolla" tegevustest ning need siis ükshaaval teineteisega läbi rääkida. Milleks te olete valmis? Milleks mitte? Ja millele olete valmis mõtlema? "Sellest, et ütled talle "ma tahan, et sa tegutseksid aeglasemalt", sageli ei piisa," teavad seksi eksperdid. "Su partner peab teadma ja mõistma, miks sa seda tahad. Millistel hetkedel tunned, et su kallim kiirustab? Miks sa tahad, et ta tempot aeglustaks? Kuidas see tempo su naudingutundele mõjub?"

Darnelli sõnul peavad teineteisest hoolivad partnerid mõistma, mida seks teise poole jaoks tähendab ja miks see nii on. "Nad on valmis kordamööda teineteist rahuldama," lisab ta. "Nad seksivad ajal, kui nad mõlemad on selleks valmis ja tahavad mängida, mitte siis, kui nad on pikast päevast väsinud ja pahas tujus."

Kui soovid öelda oma partnerile, et ta võiks su rahuldamisest rohkem hoolida, soovitab Darnell kasutada järgnevaid sõnu: "Seks on oluline osa meie suhtest ja ma tahaks, et see oleks seda ka edaspidi. Ma soovin, et räägiksime läbi, mida kumbki meist naudib ja mida me sooviksime muuta või proovida. Kas sa oleksid selleks valmis?" Lisaks soovitab ta ka uurida partnerilt, millal talle sobiks seda teha, sest õige ajastus on väga oluline.

Pea meeles: kuna teie suhe muutub aastate jooksul, peate sellest tulevikus tõenäoliselt uuesti rääkima ja see on täiesti normaalne.