Kindlasti oled kogenud, et kui üks suhe on lõppenud... algab peagi täiesti uus ja teistsugune. Või et esialgsest suhtest kujuneb sujuvalt hoopis üks teine. Võib-olla on sul vahepeal olnud korraga kaks partnerit? Või oled kahe suhte vahepeal teadlikult pikema aja omapäi veetnud. Ehk oled katsetanud ka lohutussuhetega, kus oled kellegagi koos pelgalt seetõttu, et vajad kedagi kellegi asemele. Ühest suhtest järgmisse liikumisel on arvukalt variante. Oluline on, et sa ei unustaks ära ennast ja seda, kes sa ise oled. Ja mida sa tahad? Ning kellega koos?

Merjel* (44) on kogemusi igas vallas. Kahekümnendates oli ta vägivaldses suhtes, kust tuli välja uue mehe abiga. “Kolisin teise Eesti otsa ja sõber, kes aitas mul kolida, “kolis” mu endale naiseks,” meenutab ta. “Uskusin toona, et teen õigesti, kõik uus tundus nii ilus ja teistmoodi.” Suhe aga ei kestnud kaua. Selle lõpetas mees, kes ei jaksanud enam hakkama saada Merje umbusaldamise ja meeletute hirmudega.

Nüüd leian, et oli liiga vara. Põgenesin teise suhtesse, teadmata, kes olen mina või mis mulle meeldib. Kogu minu valu oli tervendamata ja põhimõtteliselt oli selles suhtes vaid minu füüsiline keha ning seegi täis hirme ja komplekse,” leiab Merje.

Seejärel oli naine pikas suhtes dominantse sõltlasega...

Loe edasi, et teada saada:

- Miks on hea üksi olla?

- Kas uude suhtesse minek kohe pärast vana lõppemist on hea mõte?

- Kuidas luua uut mustrit?

Edasi lugemiseks: