Skaiste Sruogaite, Marsi korporatiivküsimuste direktor Balti, Balkani ja Aadria riikides, sõnas, et hääletusvõistlus toimus kõigis Balti riikides ning kogus ligi 150 000 häält. „See näitab selgelt, kui palju inimesi seisab meie ühiste väärtuste eest seoses loomade heaolu ja ohutusega. Nii kassid kui ka koerad on imelised lemmikloomad ja imetleme inimesi, kes annavad neile kodu, korraliku hoolitsuse ja armastuse. Rahvusvahelise loomakaitsepäeva tähistamiseks annetame Eesti loomade varjupaikadele 7 tonni lemmikloomatoitu. Sarnane annetus jõuab ka Läti ja Leedu loomade varjupaikadesse ja kõik annetused saabuvad lähinädalatel,” rääkis Sruogaite.

Varjupaikade MTÜ, kuhu kuuluvad Tallinna, Valga, Viljandi, Võru, Pärnu ja Läänemaa varjupaigad, üldjuhi Triinu Priksi sõnul kulus neil näiteks septembris Varjupaikade MTÜ kuues varjupaigas kokku 91 kilo loomatoitu päevas, nii et annetus on suureks abi.

„Lemmikloomade elukvaliteedi parandamiseks peaks ennekõike juurduma arusaam, et lemmikloomade elu sõltub täielikult meist, inimestest, ja meie ka vastutame nende eest. Enne looma võtmist tuleb sügavalt kaaluda, kas ta ikka sobib meie eluoluga, kas meil on temaga tegelemiseks piisavalt aega ja ka rahalisi vahendeid, tagamaks sobilik toit ning veterinaarabi. Kindlasti peaks loom olema kiibistatud ja omaniku andmed registrisse kantud – see tagab, et eksinud lemmiku saab koju tagasi aidata,“ lausus Priks.

Hääletusvõistluse „Kass või koer?” tulemuste teatavaks tegemiseks kogunesid pühapäeval Varjupaikade MTÜ loomade varjupaika laulja Helen Adamson ja näitleja Lauri Pedaja, kes tutvusid lähemalt Tallinna varjupaiga ning sealsete elanikega.

Vaata galeriid!

Helen Adamsoni sõnul oli tal väga hea meel just selle üle, et ta sai olla kasside tiimijuht. „Jagan väga aktiivselt oma sotsiaalmeedias pilte ja videoid oma kassist Käpikust. See oli hea võimalus kassisõpradele meelde tuletada, kui palju on loomi, kes vajavad abi ja märkamist. See oli minu peamine eesmärk, miks kampaanias osalesin. Olin küll rohkem kasside tiimi poolt, kuid võistlus oli väga tasavägine ja hea oli näha, et eestlased armastavad loomi võrdselt,“ lausus laulja.

Näitleja Lauri Pedaja jaoks oli üllatav, et eestlased ongi kassi- ja koerainimesed võrdselt. „Olin üpriski enesekindel, et koer on ikka inimese parim sõber ja et nad peaksid võitma, aga no nii võrdne on ikka inimeste eelistus koerte ja kasside osas,“ sõnas koerte tiimijuht Lauri ning lisas, et tegelikult on väga tore, et eestlased on üldiselt loomainimesed.

Eelseisvatel nädalatel jõuab 7 tonni Whiskasi ja Pedigree lemmikloomatoitu Eesti loomade varjupaikadele: Varjupaikade MTÜ (Tallinna, Valga, Viljandi, Võru, Pärnu ja Läänemaa), Tartu Koduta Loomade Varjupaik ja Eesti Koerte Pääste Selts.

Jaga
Kommentaarid