Hõbenõela autorikollektsioon “Illusioon” mõtestab sugu kui “tehislikku hoiakut”, mille raames kaasab kollektsioon elemente sensuaalsusest, subkultuursetest liikumistest, erootikast, kudumitööstusest ja luksusmaterjalidest.

Kollektsioon üritab mõtestada, miks meesfiguur üleüldiselt ajaloos läbi rõivaste pole paljastav ega avalikus pildis seksuaalselt provokatiivne. Kas vaataja ees on meesterahvas või naine? Miks (ja kas) see on meie jaoks oluline? Kuidas murda läbi ühiskondlikest normidest vabama tuleviku nimel?

“Illusiooni on kirjeldatud aluseta lootusena – moonutatud taju, mis peegeldab objekte teisiti, kui need on tegelikult. Kas me võime vaadelda sugu kui objekti, mis on illusoorne?” arutleb Västrik.

Kõik rõivad on unikaalsed: kudumid on osaliselt käsitööna valminud ning kangad käsitsi maalitud. Lisaks näeb kollektsioonis ka vegan-nahast aksessuaare, mis on samuti kollektsiooni jaoks spetsiaalselt valminud.

Tauri Västriku Hõbenõela kollektsiooni saab Tallinn Fashion Weekil näha teisipäeval, 20. oktoobril kell 18:00 ja otseülekandena Anne & Stiili veebis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid