Janika jõudis tikkimiseni Eesti Kunstiakadeemia moedisaini erialal, kaunistusvõtete kursust läbides avanesid ta meeled just kanga kaunis­tamisele. Peagi järgnes praktika Londonis ja ehkki teda pidevalt hirmutati, et moepealinnas on väga raske läbi lüüa, võttis Janika seda perioodi kui väljakutset. Tal õnnestuski saada praktikakoht üle 20 aasta tegutsenud Suzie Turner Couture’i moeateljees. “Tahtsin tõestada, et võimatuid asju ei ole, lihtsalt peab proovima!

Kõige hullem, mis võib juhtuda, on see, kui öeldakse ei, aga siis lähed ja küsid järgmisest kohast,” kirjeldab ta oma eduloo algust. Janika sai praktika ajal pidevalt tikkimisega seotud ülesandeid ning sealt algaski tema teekond kõrgmoe tippu. “Võib öelda, et eriala leidis mind ise üles!”

Janika jagab loos, milliste suurte staaride riietele või autodesse ta kaunistusi tikkis, aga ka seda, millised on kõrgmoemaailmas töötamise varjuküljed. “Eks see oli igal juhul väärt kogemus, aga kui aus olla, siis väljastpoolt paistab vaid põnevus ja sära, tegelikult on asjad muidugi igapäevasest glamuurist kaugel,” nendib naine, tuues muuhulgas välja ka kaks kõige negatiivsemat külge. Seejärel jagab ta ka, kuidas sündis otsus omanimeline bränd luua ja kuhu ta sellega täna jõudnud on.

Edasi lugemiseks: