Näitlejanna hinnangul polegi stiili juures alati esmatähtis, et kõik oleks moodne ja trendikas — hoopis olulisem on isikupära. „Maitse üle võib vaielda, kuid seda on alati märgata, kas inimese välimus on läbimõeldud või on see jäetud juhuse hooleks. Riietus ei peaks kindlasti inimest defineerima nõnda, et isiksus upub rõivaste sisse ära. Pigem andma mugavuse ja enesekindluse, mis isiksust esile tõstab,“ leiab Palmiste.

Palmiste ise ei pea ennast eriliseks trendijärgijaks — pigem jälgib ta üldisi moesuundi ning nopib elemente, mis talle meeldivad. „Erinevate trendidega tulebki eksperimenteerida, sest nii areneb ajapikku instinktiivne ja isikupärane stiil — eneseteadlikkus sellest, mis mulle meeldib ja sobib. Näiteks kuigi kannan aeg-ajalt mugavaid ja trendikaid sporditosse siis kõige loomulikumalt tunnen end ikkagi kõrgetes kingades,“ selgitab Palmiste. Igapäevaselt eelistabki Palmiste pigem klassikalist ja ajatut stiili, mis on mugav ja elegantne igas olukorras. „Kindlasti on oluline ka riiete kvaliteet — tahaksin ise otsustada, millal mingi kampsun ära visata, mitte ei otsusta kampsun seda minu eest,“ torkab alati terav Palmiste.

Rõivafirma GANT kutsus Merle Palmiste osalema uues projektis, millega kaubamärk tunnustab igal hooajal mõnda oma ala suunanäitajat. „Igapäevases inforuumis näeme ohtralt suunamudijaid ja sisutootjaid, kuid selle projektiga tahame tunnustada neid inimesi, kes oma töö, loomingu ja isiksusega meid tegelikult innustavad ja inspireerivad. Seepärast kutsusimegi oma avaprojektis osalema Eesti teatri tõelise diiva Merle Palmiste, kes nii lavarollide, kui oma sooja ja humoorika isiksusega on puudutanud meid kõiki,“ ütles GANT Eesti esinduspoodide juht Julius Nurmoja.