Kondileeme-valgupulber aitab luua täiskõhutunnet ja sisaldab aminohapet glütsiini, mis on hea lihasjõu kasvatamiseks ja veresuhkru reguleerimiseks. Lisage 1,5 supilusikat üks-kaks korda päevas mõnele ketosõbralikule karastusjoogile.

MCT-õli (keskmise ahelaga triglütseriidid) on rasvhape, mida saadakse kookosõlist ja mis aitab suurepäraselt kaalu kaotada, kiirendades rasva põletamist. Pärast MCT-õli seedimist läheb see otse maksa, kus ta avaldab termogeenset toimet, pannes ainevahetusmootori kiiremini tööle. Ajakirjas International Journal of Obesity and Relate Metabolic Disorders avaldatud artiklis on kirjeldatud, et uuringus osalejad, kes tarbisid rohkem keskmise ahelaga triglütseriide, kaotasid rohkem keharasva kui need, kes tarbisid palju pika ahelaga rasvhappeid. Ilmselt juhtus see põhjusel, et MCT-d kiirendasid ainevahetust ja soodustasid tugevamalt rasva põletamist. Võtke MCT-õli 1 teelusikas üks kuni kolm korda päevas koos smuuti või muu joogiga (või niisama, puhtalt).

Kroom mängib olulist rolli keha insuliinisignaali teekonnal. See toetab ainevahetust, aidates toitainetel paremini imenduda ja kehas laiali jaotuda. USA põllumajandusministeeriumi toitumisuuringute keskus viis läbi uuringu, kus avastati, et diabeetikutel, kes said neli kuud toidulisandina kroomi, olid madalamad insuliini- ja kolesteroolinäitajad kui nendel, kes manustasid platseebolisandit. Ühes teises uuringus leiti aga, et inimestel, kes tarbivad rohkem kroomi, on vähem keharasva ja nad on võimelised oma toitumist paremini kontrollima. Kõigil, kellel on insuliiniresistentsus või diabeet, on soovitatav võtta multivitamiini, mis sisaldab ka 200 mikro­grammi kroomi.

Soojendavad maitseained ainevahetuse kiirendamiseks. Võtke neid toidulisandina nii, nagu pakendis osutatud, või kasutage julgelt toiduvalmistamisel.

Kollajuur ehk kurkum on abiks diabeedi ohjamisel. Ajakirjas Biochemical and Biophysical Research Communications avaldati uuring, mille tulemused näitasid, et kollajuures sisalduval kurkumiinil on AMPK-le (veresuhkru vähendamisega seotud ensüüm) tugevam mõju kui metformiinil, mis on tavapärane diabeedi­ravim. Kurkumiin pärsib põletikku ja madaldab näitajaid, mis on seotud diabeediga.

Ingveril on põletikuvastased omadused ja see aitab samuti veresuhkru taset reguleerida. Ühe uuringu kohaselt vähendas ingver tühja kõhuga mõõdetud veresuhkrut 12% ning parandas keha veresuhkru tasakaalustamise võimet 10%.

Kaneel on kasulik südamele, alandades kolesterooli ja triglütseriide taset ning vererõhku. See aitab diabeediga võidelda, sest viib veresuhkru taseme allapoole ja parandab insuliinitundlikkust.

Cayenne’i pipar vähendab isu. Need, kes seda hommikul söövad (mulle meeldib seda muna peale puistata), tarbivad päeva jooksul vähem kaloreid. Samuti soodustab see rasva põletamist ja pärsib põletikku.

Must pipar on antioksüdant, mis aitab veresuhkrut stabiliseerida. Ajakirjas Proceedings of the Academy of Sciences avaldatud uurimuses leiti, et pipraterades leiduv aine piperiin kiirendab ainevahetust. Nii et see on võimekas tööriist kaalu kaotamiseks ja diabeedi ohjamiseks.

Nii meie riigi kui kogu maailma rahvastik on aasta-aastalt üha haigem ja ülekaalulisus aina levib. Ja mida rohkem tablette ning toitumisprogramme arstid raviks määravad, seda hullemaks asi läheb. Ketogeenne toitumine aga, mis suudab panna unikaalsel moel keha põletama ohtlikku ladestunud rasva, ergutab ainevahetust, aitab võidelda näljatundega ning normaliseerib veresuhkru taset, pakub head viisi probleemist vabanemiseks. Pole vahet, kas tahate kaotada 2 või 20 kilo, minu ketokava aitab seda saavutada ja pakub lootust, et saate tulevikus elada tervislikumalt.