Olgu siis olukord, kus otsustad jätta minemata hea sõbranna sünnipäevale, sest sinu hinnangul on kutsutud külalisi liiga palju või oled sunnitud ütlema kallitele pereliikmetele, et 2020. aasta pühad veedate te vaid oma leibkonnaga — kõik need tekitavad pingeid, sest nii palju, kui on inimesi, on ka erinevaid arvamusi.

Vaatamata sellele, et arstid ütlevad kui ühest suust, et inimestevahelised kontaktid tuleks viia miinimumini, võimalusel töötada kodukontoris ja peod lükata aega, kus see on kõigile ohutum, on meie hulgas jätkuvalt inimesi, kes sellele kõigele vilistavad ja korraldavad suuri ja salajasi sünnipäevapidusid või reedeõhtuseid veini-juustuõhtuid, millest saab tantsupidu, mis kestab hommikuni. Ja kui kokku saavad kaks inimest, kellest üks võtab arstide ja teiste ekspertide soovitusi tõsiselt, ning teine usub, et koroonaviiruse puhul on tegemist vandenõuteooriaga, on teravam vaidlus peaaegu vältimatu. 

Nii palusimegi Anne & Stiili lugejatel jagada oma kogemusi, kuidas koroonaviirus on nende lähisuhteid mõjutanud ning milliseid keerulisemaid vestlusi on tulnud maha pidada. Pingeid nende olukordade taga aitab lahti mõtestada hinnatud psühholoog Rita Rätsepp.

* Üleskutse auhinna võitja on välja selgitatud ja kingitus temani toimetatud. Aitäh kõigile osalenutele!

Edasi lugemiseks: