„Minu jaoks on kõige olulisem tunne — kuidas me ennast siin maailmas igal hetkel tunneme. Ja et kuidas luua argiellu väikseid hetki, mis teevad hea tunde või toovad naeratuse näole,“ räägib moelooja Marit Ilison. „Samet on selles plaanis minu jaoks ideaalne materjal. Seda on väga mõnus katsuda ning kangast puudutades vabaneb meie kehas oksütotsiin, mida kutsutakse õnne ja armastuse hormooniks, sest see tekitab hea tunde ning leevendab pingeid.”

Moelooja sõnul kannab uus kollektsioon endas hoolimise ja hoidmise ideed. “Hoides ennast, saame ka kõige muu suhtes hoolivamad olla,” räägib Ilison, kelle sõnul on enda eest hoolitsemine praegusel ajal eriti oluline. “Pingeid on palju ning hästi lihtne on asjade ja tegemiste alla mattuda. Mu viimase aja südameasjaks on, et looksime igasse päeva väikeseid hetki, mis teevad meelele pai.”

Marit Ilison Black Heart kollektsioon

Käesolev kollektsioon on järg Black Hearti esimesele kollektsioonile, mida Marit Ilison Creative Atelier 2015. aastal esitles. Südame kui kujutise idee on Marit Ilisoni saatnud juba aga alates 1994. aastast, mil hakkas Soome kirjasõbra eeskujul enda kirju, algul paberkandjal, hiljem elektrooniliselt südame märgiga signeerima. Sedasi jõudiski ühel hetkel must süda särkidele. “Mulle väga meeldib mõte, et pluusil oleva kujutise kaudu võimendub iga meie südamelöök ja maailma levib headust ja armastust.”

Uue kollektsiooni nägudeks on eri valdkondades tegutsevad oma ala tegijad, kes on enda tegemiste või loominguga Ilisoni inspireerinud. Südamesaadikuteks, nagu Ilison neid nimetab, on taipoksija ja treener Astrid Johanna Grents, kirjanik Eia Uus, restoranipidaja Kristjan Peäske, luuletaja ja dramaturg Paavi Piik, ettevõtja Peeter Ilison ning podcaster ja sportlik suunamudija Sandra Raju. “Nad on kõik oma erialale meeletult pühendunud, teisi innustavad ja samas niivõrd soojad ja siirad inimesed, kes on mulle suureks eeskujuks. Imetlen nende oskust oma südameasja ellu viies kogu pinge ja tempoga toime tulla,” räägib moelooja.