Ott Kiivikas kiidab traditsioonilise jõululaua heaks, kuid annab kuldaväärt soovitused vältimaks rasket enesetunnet
Kulturist, toitumisspetsialist ja treener Ott Kiivikas tõdeb, et nende pere jõululaud on üpris traditsiooniline - ei puudu sealt hapukapsad, kartulid ega verivorst.
Iga-aastase pühadelauapaanika kohta ütleb Ott, et kui inimene sööb aasta ringi normaalselt, siis ei tee tema tervisele ega kehakaalule midagi halba ka paaripäevane võib-olla mitte nii tervisliku toidu tarbimine. „Kindlasti saab alati vaadata ka seda, et jõuluroad ei oleks nii rasvarikkad. Näiteks ise kapsaid tehes saab rõhku panna väiksemale rasvasisaldusele. Lisaks müüakse tänapäeval ka kergema koostisega jõuluvorste ja sülti valides tasub sealiha omale eelistada kergemat linnulihasülti."
Selleks, et ennast hõrgutistest mitte üle süüa, soovitab treener valmistada teadlikult vähem süüa: „Meie pere veendub igal aastal, et hindasime oma söögikoguseid üle, mis tähendab, et sama rasvarikka toidu tarbimine toimub veel ka järgnevatel päevadel.”
Teine oluline reegel on mitte liialdada portsjoni suurusega. „Pange pool, sööge see ära ja kui tõesti veerand tunni möödudes on tunne, et soovite juurde, siis minge ja võtke,” ütleb ta. Kindlasti ei tohiks kellelegi peale pressida, et toitu tuleb juurde tõsta. Mõistlik on vahepeal ka lauast püsti tõusta ja ennast natuke liigutada, paha ei teeks ka väike jalutuskäik värskes õhus.
Selleks, et jõuluõhtul ülesöömist vältida, tuleks kindlasti ka päeval süüa. „Ärge olge õhtusöögi ootuses päev otsa söömata, siis ei teki ka õhtul vajadust kogu lauda tühjaks süüa,” soovitab Ott.
Ott Kiivika nõuanne ilmus esmakordselt eriväljaandes Teejuht Jõuludeks