Küllap mõjuvad need pastor Annika Laatsi sõnad igale pulma korraldavale pruutpaarile rahustavalt ja juhivad tähelepanu miljonilt korralduslikult pisiasjalt tagasi peamisele – armastusele. Ta ütleb, et pulm ei pea võrduma suure mõisapeoga ja selleks ei pea kulutama tervet varandust. "Kvaliteet ei sõltu sellest, kas sinu pidu on naabri omast parem või sõbrannade omast uhkem. Imeliselt meeldejäävaid pulmi võib pidada ka intiimselt ja väga väikeste kuludega."

Kiriklikust laulatusest

Miks eelistada kiriklikku laulatust ilmalikule abielu registreerimisele? "See on võimalus tänada Jumalat, et ta on lasknud kahel inimesel kokku saada, ning paluda õnnistust ühisele teekonnale. Hetk seista Kõigekõrgema ees ja paluda tema õnnistust, et me mõistaks teineteist hinnata, armastada, teineteise eest hoolt kanda; anda teisele seda, mida ta elus kõige enam vajab. On ilus ja oluline, et inimesed, kes teineteist armastavad, seisaksid koos Looja ees. Et nad võtaksid selle aja ja ütleksid, jah, ma armastan sind. Jah, ma tahan oma eluteel käia koos sinuga."

Laulatus on seotud Jumalaga, aga Jumal näib olevat paljudele kauge ja võõras... Annika pole sellega päris nõus. "See Jumala-pilt, mis võõristust tekitab, on ebatõeline, ateismi loodud kujutlus – pilve peal istuv vana, iseteadlik mees. Sellist Jumalat pole tõesti olemas. Mina ka ei usaldaks sellist. Jumal on sootuks midagi muud – ta on elu ja armastus...