6. jaanuaril esietenduma pidanud alternatiivmuusikali “veenus.me” muusika autor ja üks lavastajaid Rene Köster (koos Carmel Kösteriga – toim) ütleb, et see on enese usaldamise ja leidmise lugu. Väga isiklik. Esialgu 1990ndatest inspireeritud klubimuusikalile lisas jõulise hinguse koroona. “Inimesed, kellele klubi oli teine kodu, olid äkki lockdown’is päris kodus, mis mõnel juhul võib olla ebaturvaline, isegi vägivaldne,” lausub Rene. Etendavad Eesti LGBTQI+ noored: andekad, julged, ilusad.

Rene Köster (31), koreograaf, tantsija, muusik, treener, drag queen:

“Füüsiliselt rünnati mind “teistsugususe” pärast viimati gümnaasiumi ajal, kui kandsin värvilisi second-hand-riideid ja liikusin ringi koos mustanahalisega. Keegi viskas mind kiviga ja üritas lüüa jalaga. Aga kallaletung valab vaid õli tulle. Mida vähem inimesed tähelepanu pööravad, seda vähem tunnen vajadust olla nii “hullumeelne”.

Et olen gei, ütlesin oma perekonnale kuueteistaastaselt. Isa suhtus rahulikult: arvas, et mööduv faas. Korralikult riidu läksin hoopis emaga, kes saab mu praeguse elukaaslasega väga hästi läbi.

Oma loo räägivad ka etenduskunstnik, muusik, näitleja ja tantsija Elina Masing ning tantsija ja treener Edgar Rahhimov.

Edasi lugemiseks: