Triatloni aladest toob Luisa esile ujumise. „Vesi ja ujumine mulle meeldivad. Seni olen aga ujunud pigem jalgadega ja kätega pole midagi teinud — kroolida ma üldse ei oska. Lootuses, et mind õpetatakse kätega tööd tegema, pean ujumisdistantsi kõige nauditavamaks,“ sõnas Luisa. Pisut pelgab ta mõtet väljaspool basseini ujumisest, sest tume vesi ja põhja mitte nägemine on hirmutav.

„Sõita rattaga 90 kilomeetrit ujumisele otsa on täiesti ajuvaba. Aga ma arvan, et ma ära ei sure ja pilti tasku ei pane. Mul on tohutu tahtejõud.“ Luisa sõnul loodab ta kaheksakuulise treeningu jooksul jõuda sinnani, et läbida triatlon hea enesetundega. „Praegu on rasedakaalu piisavalt. Kui seda alla saada, siis on kergem asju teha, aga praegu on veel pikk maa minna,“ ütles ta.

Tallinna Ironman ürituse korraldaja Ain-Alar Juhansoni sõnul osaleb maailmas Ironmanil keskmiselt 20-25% naisi, Eestis on see osakaal jäänud 13-14% vahele. „Oleme aastaid otsinud projekti naissoost liiget, kellega oleks hea samastuda. Soov on jõuda naisteni, kes soovivad ennast proovile panna, sest kolme lapse kõrvalt sportimiseks aja leidmine võib tunduda keeruline,“ selgitas ta põhjust, miks Luisa Rõivas on Ironmani projektis hea eeskuju.

Vaata ka täispikka intervjuud triatlonil osalemise kohta siit: