Tartu Loomemajanduskeskuse, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja Kõrgema Kunstikooli Pallas koostööna toimuvale aasta suurimale moesündmusele on oodatud osa võtma disainerid üle Eesti, aga ka välismaiseid talente Baltikumist ning teistest lähiriikidest. Nagu juba murrangulisel 2020. aastal, toimuvad ka käesoleva aasta moeetendused otseülekande formaadis.

Kuigi Effi eesmärk on pakkuda kõikidele alustavatele moedisaineritele platvormi oma loomingu esitlemiseks, valitakse iga aasta välja ka võitja, kellele antakse võimalus osaleda mõnel rahvusvahelisel võistlusel. 2020. aasta Effi võitja Annika Kiidron-Roometsa unikaalne meesterõivaste kollektsioon üle maailma kokku kogutud tikanditest, tõi võidud ka ERKI moeshow’l ja mainekal Premiere Vision-Paris NextGen võistlusel Pariisis. Need võidud on toonud disainerile pakkumised juba nii Hollywoodist kui ka sisseostjatelt. Võistlusele kandideerimisel oli talle abiks Estonian Fashion Festivalil saadud materjalidest, kuna lääneriikide moevõistlused eeldavad disaineritelt füüsilise kollektsiooni kõrval ka mitmete digitaalsete lahenduste olemasolu.

„2020 aasta Mood-Performance-Tants moeetendus andis unustamatu kogemuse nn moevideo loomise läbi, kus koostöös äärmiselt professionaalse meeskonnaga sündis kollektsiooni minifilm. Sedalaadi kogemused on noorele disainerile väga olulised pakkudes suurel hulgal kontakte, meediakajastust ja visuaalset materjali, mida oma portfoolios jagada,“ sõnas disainer Annika Kiidron oma kogemusest.

“On hea meel näha, et Eff võimaldab noortel moeloojatel silma paista ja klientidele lähemale tulla ka väljaspool pealinna ning lisab mõnusat, veidi kiiksuga vürtsi Tartu akadeemilisele haridusmaastikule,” rääkis Tartu linna turundusjuht Helen Kalberg. “Tartus on tugevad kunstikoolid, Loomemajanduskeskus ja aktiivne moekogukond, mis vaieldamatult väärib laiemat kõlapinda, mida Eff 2021 ja sellega kaasnevad sündmused ka suurepäraselt pakuvad,” lisas ta.

Kandideerimine on avatud:

9. juunil toimuvale legendaarsele Mood-Performance-Tants (MPT) moeetendusele, mis on juba 20 aastat hullutanud moepublikut lennuka šõuga, mis ühildab oskuslikult moedisaini, kunsti, tantsu ja muusika terviklikuks elamuseks.

10. juunil toimuvale OmaMood moeetendusele, mis sel aastal ootab osalema ka lähiriikide pärismusdisaini viljelevaid disainereid. Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast alguse saanud etenduse esmärgiks on tuua vaatajani traditsioonilise käsitöö väärtused modernses võtmes. OmaMoe moeetendusele oodatakse ka disainereid, kes on loonud rohkem kui 10 kollektsiooni.

11. juunil ready-to-wear riideid ja aksessuaare esitlev Antoniuse moeetendus, mis toimub sel aastal otseülekande kõrval lisaks veel showroom’na. Kohapeale kutsutakse piiratud arv moeeksperte, sisseostjaid ja ajakirjanikke disainerite füüsilise loominguga tutvuma.