Üks peamisi põhjuseid, miks küüned kergelt murduvad ega kasva, seisneb selles, et need on liiga kuivad. Sinu kätenahk muutub külmal talveperioodil kuivaks ja valusaks, kui sa seda ei kreemita, sama juhtub ka küüntega. Hea on kasutada õli, mida peaksid nahale ja küüntele määrima vähemalt paar korda päevas. Tee sellest igapäevane harjumus ja sa ei kahetse!

Kasutad atsetooni sisaldavat küünelakieemaldajat

Harva atsetooniga küünelakieemaldajat kasutada on okei, aga kui seda pidevalt teha, muutub küüneplaat kuivaks ja läheb kergemini katki. Iganädalasel laki eemaldamisel kasuta kindlasti atsetoonivaba toodet.

Toitud ebatervislikult

Kui sinu küünte olukord on ühtäkki muutunud täiesti kohutavaks, vaata kriitilise pilguga üle oma viimase aja toiduvalikud. Saad sa piisavalt vitamiine? Sööd korralikult ja täisväärtuslikult? Kui ei, siis mõne inimese puhul ongi seda kohe küünte seisukorrast näha. Vahel on vaja küünte parema väljanägemise jaoks hakata võtma lisaks ka biotiini ja kollageeni.

Sa viilid oma küüsi valesti

Oled harjunud küüsi nii muuseas viilima, vaadates samal ajal televiisorit ja liigutades viili ühtlaselt edasi-tagasi? Tegelikult ei peaks sa nii tegema. Võiksid viilida ühtlaselt, ühes suunas ning teha seda võimalikult ettevaatlikult, et mitte küünepinda kahjustada.

Lased küüntel harva ilma lakita olla

Küüned peavad vahepeal puhkama. Kui lakid neid kogu aeg, või veel hullem, kannad pidevalt kunstküüsi või geellakki, ei ole ka ime, et küünte seisukord on pehmelt öeldes hirmuäratav. Kui tahad oma küüsi lõpuks täiesti korda saada, pead loobuma nende lakkimisest lausa mitmeks kuuks või pooleks aastaks... Vaid nii saavad need taastuda. Aga tulemus on kindlasti seda väärt.

Lõikad küüsi vale nurga all

Kuna küüs on kumer, peaks seda lõikama alustades küüne nurgast ja liikudes keskosani. Korda sama, alustades teisest nurgast.

Allikas: MindBodyGreen