Akne võib tagasi tulla


Osad naised hakkavad beebipille võtma juba teismeeas, tihtilugu selleks, et võidelda tugeva näonaha aknega. Mõnede naiste puhul toimivad pillid hästi ja akne taandub. Kui nüüd peale mitut aastat pillidest loobuda, võib akne mingil määral tagasi tulla.

Libiido võib suureneda


Beebipille võttes tunnevad mõned naised libiido langust ja neist loobumine võib juba esimese kuu aja jooksul tekitada pideva seksiisu. Need, kes on aastaid pille võtnud ja tundnud, et nende iha on kadunud, peavad seda kõrvalmõju lausa suurepäraseks.

Võid veidi kaalu kaotada


Need naised, kes võtsid pille võtma hakates mõned kilod kaalus juurde, võivad beebipillidest loobumisel märgata, et need kilod nüüd kaovad. Vahel võivad pillid põhjustada ka vedelikupeetust, nii et nendest loobumisel ei ole otseselt tegu kehakaalu kaotamisega, aga naised, kes on seda kõrvalmõju kogenud, tunnevad ennast mõne aja möödudes päris hästi.

Sa võid juba esimesel kuul peale loobumist rasestuda


On müüt, et peale aastaid pillide võtmist läheb alati väga kaua aega, et naisel oleks uuesti võimalik rasestuda. Osade naiste puhul läheb tõesti aastaid, teised võivad üllatusega avastada, et loobusid ühel kuul pillide võtmisest ja teisel kuul vaatab rasedustestilt vastu kaks triipu. Inimkehad on väga erinevad ja kui sa ei soovi pärast pillidest loobumist kindlasti rasedaks jääda, on mõistlik hakata kohe kondoomi või mõnda muud rasestumisvastast vahendit kasutama.

Menstruatsioon võib muutuda ebaregulaarseks ja raskemaks


Pärast pillidest loobumist võivad osad naised avastada, et nende päevade graafik, mis muidu pidas pillide tõttu täiesti paika, on nüüd suvaline ja ebaregulaarne. Tavaliselt taastub tsükkel ühel hetkel lõpuks iseenesest, on vaja veidi endale aega anda. Ja mõnel juhul võib vereeritus suureneda.

PMS-i sümptomid võivad esimesel kolmel kuul ehmatada


Mõned naised on tundnud pille võttes, et PMS ei olegi enam nii ärritav ja nad saavad kogu aeg olla rahulikus ja rõõmsas tujus, ükskõik milline aeg kuus ka ei oleks. Peale pillidega lõpparve tegemist võib meeleolu olla esimestel kuudel häiritud. Ka see peaks ühel hetkel taanduma.

Rinnad võivad muutuda väiksemaks ja tundlikumaks


Need naised, kelle rinnad muutusid suuremaks ajal, kui nad hakkasid pille võtma, peaksid arvestama, et tõenäoliselt muutuvad rinnad nüüd pillidest loobumisega uuesti veidi väiksemaks. Selle vastu ei saagi midagi teha. Ka võid avastada, et rinnad on jälle tundlikud.

Enne pillidest loobumist tasub muidugi konsulteerida oma naistearstiga, kes võib samuti jagada soovitusi, mida teha võimalike kõrvaltoimete puhul.

Allikas: Elle