Viimase seitsme aasta jooksul on Kai korraldanud parfümeeritud kokteiliõhtuid ja õhtusööke, viinud läbi performatiivse etenduse “Odööride öö” ning vallalistele mõeldud üritustesarja “Feromoonide pidu”, mis partneri valikul keskendub haistmismeelele. Projekti Nuhe raames tegeleb ta aroomteraapiliste ruumi­lõhnastajate loomisega. Kai asutatud Ambra parfüümi­stuudiost saab soetada tema väljavalitud nišiparfüüme.

Kai, kui palju on sul endal parfüüme?

Oleksin võinud selle summa eest teha korteri sissemakse. Kõik ei ole sugugi nišikad, on ka tavaparfümeeriat, kuid viimase kümne aasta jooksul ma ei ole ühtegi uut väljalaset ostnud. Mulle meeldivad lõhnamaailmas 1980ndad, 1990ndad ja 2000ndate algus — hoian neid alles, et parfüümikoolitustel ajajärke tutvustada.

Kui aldis on eesti inimene hästi — ja eriliselt — lõhnama?

Meie kultuuriruumis annab ikkagi tunda seitsesada aastat orjapõlve: sageli teeme asju, mida meilt ootavad vanemad või nõuavad teised. Aga parfüüm on nauding iseendale. Noored tüdrukud valivad lõhna sageli selleks, et meeldida, leida partner. Mida rohkem endaks saad, seda julgemalt võiksid end usaldada. Valima peaks selle järgi, et lõhn sind turgutab. Tekitab meeldivaid assotsiatsioone, lõõgastab, ergutab, stimuleerib fantaasiaid.