Laia ärihaardega eestlannad rahast ja edust
Millised on naised, kes valivad tegutsemise peadpööritava kiirusega kasvavas ettevõttes, ning kuidas nad viivad kokku töö ja isikliku elu? Mis juhtub, kui elupartner on ühtlasi ka äripartner ja kuidas saada hakkama, kui töö viib üksi võõrale maale? Ärisse sukeldumise tagamaid avavad arengumaades start-up’i laiendav Liisa Suvorova (27) ja börsifirmas tegutsev Kärtu Vaikmaa (37).

“Tahan teha põnevat tööd ja suuri asju – et kui olen üle kuuekümne ja vaatan tagasi, siis mõtlen: äge on olnud! Ja arengumaades uue teenuse käimalükkamine on kindlasti äge asi,” räägib Liisa Suvorova, kes vastutab Eesti ettevõtte Planet24 laienemise eest Ladina-Ameerikasse. Sellise töö puhul on põnevust palju, küll aga võib keeruline olla isikliku elu paikasaamine. “Olen mõelnud, kuidas tulevikus elada soovin, aga sinna on veel aega.” Tõesti, Liisa pole ju veel kolmkümmendki.
“Võib küll öelda, et mina teen pere kõrvalt tööd ja minu abikaasal on töö kõrvalt pere,” võtab Kärtu Vaikmaa oma pere elu- ja ärimudeli kokku. Kärtu on tarkvaralahendust pakkuva ettevõtte TextMagic nõukogu esimees, aga ka abikaasa ja kahe lapse ema. Algusest peale on naine olnud abikaasa ideede fänn, vahepeal ka pere arvete maksja. Nüüd juhivad nad koos ettevõtet. “See oli minu kõige suurem hirm, minna oma mehe ettevõttesse tööle! On ju teada, mis võib sellisele otsusele järgneda.”