Pea kaheksa aastat rääkis Natalie Mets (30), et Tallinn vajab öölinnapead, nii nagu on näiteks New Yorgis, Berliinis, Amsterdamis, Prahas. Eelmise aasta 13. detsembrist on Natalie Tallinna ööelu nõunik. Kõige laiemalt öeldes on tema eesmärk avada linn inimestele ööpäevaringselt.
Natalie, oled öelnud, et Eestis öölinnapea ametikohta sageli stigmatiseeritakse või et see kõlab justkui paheliselt. Palun selgita, mida su töö tegelikult kätkeb.
Tõlgin kahe suht erineva maailma — poliitika ja kultuuri — sõnumeid teineteisele, et mõlemad mõistaksid ja oleksid mõistetud. Olen töötanud üle kümne aasta kultuurikorralduses, nüüd on mul lisaks poliitiku profiil ja valijate mandaat. Öölinnapea positsioonist rääkides võib tõesti tunduda, et tegu on “patuste kaitsjaga”. Tegelikult kuuluvad mu valdkonda väga tugevalt veel näiteks sotsiaalteemad. Kas need, kes soovivad öösel rahulikult kodus magada, saavad seda? On neil turvaline keskkond? On neil üldse, kus olla? Kas lapsed on hoitud? Kas keskkond aitab nende arengule kaasa või pärsib seda? Kahjuks süvenes koduvägivalla probleem, kui inimesed esimeste koroonalainete ajal kodudesse jäid.
Kas ööelu nõuniku ametikohta oli vaja vaatamata koroonale — või selle tõttu eriti?