Vananemine

Vananedes väheneb meie nahas kollageen ja nahk muutub vähem elastseks (tekivad kortsud), kuid samas ka õhemaks. See on põhjus, miks vanematel inimestel on veresooned naha alt palju paremini nähtaval. Sama protsess toimub ka silmade ümbruses. Vananemisega muutub silmade ümbruse niigi õhuke nahk veelgi õhemaks ja kõik, mis naha all on, k.a tumedad veresooned, paistavad palju paremini naha alt välja. Siinkohal leiab kindlasti abi heast vananemisvastasest silmaümbruskreemist ja regulaarsetest kollageeni toidulisandite kuuridest.

Liigne päikesekiirgus

Päikesekiirgus võib silmade ümbrusse tumedat pigmenti tekitada. Eestis on kombeks päikesekaitsekreemi võõristada, mistõttu ei ole pigmendilaigud naistel üldse harv nähtus. Lisaks suureneb päikesekiirguse mõjul ka vabade radikaalide aktiivsus, mis põhjustab silmaaluste veresoonte laienemise ja tumedate ringide tekkimise silmade alla. Piiri tasub pidada kindlasti liiga sagedase solaariumi külastamisega ning meeles tuleb hoida, et kvaliteetsed päikeseprillid ja päikesekaitsekreem on suvel armastusväärsed kaaslased.

Stress

Liigne silmade stress või mehaanilised vigastused võivad õrnadele veresoontele liiga teha. Näiteks päevas pikalt televiisori vaatamine või monitori taga töö tegemine võib silmade ümbruse veresooned panna suurenema, tehes need seetõttu paremini nähtavaks ja silmade alused tumedaks. Samuti võib süüdistada allergiaid – pidev stress, aevastamine, silmade hõõrumine jne võivad õrnadele veresoontele aga hoopiski liiga teha ning need lekkima panna. Selle tagajärjel jääb hapnikuvaene, tumedamat värvi veri püsima silmapiirkonda, kus nahk on kõige õhem ja läbipaistvam.

Lisaks on väga levinud tumeduste põhjustajaks vedelikupuudus, liigne alkoholi või suhkruste jookide tarbimine ja magamatus. Ka geneetiline soodumus on täiesti võimalik tekkepõhjus.

Miks tekivad silmade ümber tursed?

Tursete puhul on tegemist vedeliku kogunemisega silmade ümbruses. Järgnevalt toome välja mõned põhjused, miks see juhtuda võib.

Hormoonid

Oma rolli võivad mängida hormoonid. Mõned päevad enne menstruatsiooni suureneb naiste kehas östrogeeni hulk. See põhjustab vee kinnipidamise kehas ja tekivad silmaaluse tursed. Sellise probleemi tekkimist lapseootel naisel peetakse lausa normiks.

Liiga soolased või suhkrused söögid-joogid

Sool on teada-tuntud vedeliku kinnipidaja ning tänapäeval saame kõikvõimalikest toitudest ja snäkkidest kordades suuremaid soolakoguseid, kui peaksime. Seega kui silmade ümbruses on tursed, tasub läbi vaadata oma toidusedel ning ka valmistoodete pakenditelt alati soola kogus üle täpsustada.

Magamatus ja keskküte

Külmad talved Eestis on paratamatus ja sellega kaasneb keskküte. Samas ei ole tihti meie kontrolli all see, kui kuumaks korter köetakse, ja nii võivad ööunega ülemäära soojas toas kaasneda soovimatud tursed. Selle vältimiseks tasub investeerida paksu, sooja tekki ning hoida aken vähemalt tuulutuse peal. Jah, hommikul on tuba võib-olla natuke jahedam, kui tahaks, kuid samas silmade ümbruse tursete vastu aitab jahedas magamine väga hästi. Ning loomulikult, kui magamisest rääkida, ei saa unustada seda, et ööune peab ikkagi täis magama.

Kuidas silmade ümber tekkinud tumeduste ja tursetega võidelda?

Silmaümbruse nahk on õrn ja õhuke ning enamasti on see esimene piirkond, mis vananemismärke ilmutab. Sealsed elastiini- ja kollageenivarud on väikesed, mistõttu tuleb silmaümbrustega tegeleda erilise hoole ja armastusega ning investeerida kvaliteetsesse kreemi. Eesmärk on hoida silmade ümbrus niisutatuna ja anda ka vananemisvastane toime. Vajadusel kanna piirkonda 2–4 korda päevas kreemi ja tupsuta seda päeva jooksul kas või meigi peale.

Väga tõhus on silmade ümber paiknevate akupunktide masseerimine – sellega ergutatakse vereringet. Paraku on nahk aga väga laisk organ, nii et impulsse tuleb sellele anda pidevalt. Siin on üks 30-sekundiline massaaž, millest alustada:

• tee silmade ümber õrnalt keskmise sõrmega patsutades ring (võid massaaži käigus ka kreemi silmade ümber kanda);
• liigu kulmu alt silma sisenurga poolt välisnurga poole ning seejärel põsesarna järgides silma välisnurgast ninajuure poole. Korda seda kolm korda;
• vajuta survepunktile ninajuurel – täpselt sealt, kust kulmud algavad. Avalda survet õrnalt suunaga ülespoole;
• jätka ninajuurele surve avaldamist silma sisenurga pool, seal, kust algavad pisarakanalid;
• masseeri oma meelekohti kergete ringjate liigutustega.

Mis on selle massaaži puhul hea, on võimalus seda teha ükskõik millal päeva jooksul. Õrna massaaži puhul ei ole ka karta, et meigiga midagi juhtuks. Kuid märksõna on siin kindlasti õrn – silmade ümbruse nahka ei tasu venitada ega liialt karmilt kohelda.

Raskemate juhtude jaoks on tursete eemaldamiseks võimalik ka minna salongi aparatuursele hooldusele või vajalik lausa kirurgiline sekkumine.

Kreemid tumedate ja turses silmaaluste vastu

Rosena dermakosmeetika valikus on kolm üksteisest veidi erinevat toodet, mis on suunatud aitama just tursete ja tumeduste korral.

Depiwhite silmaümbrusgeel on spetsiifiliselt mõeldud vähendama tumedusi ja turseid kõikvõimalike tekkepõhjustega. Nii on geeli koostises flavonoid, mis aitab elimineerida bilirubiini (lekkinud verelibled), arbutiin ja selleriekstrakt aitavad vähendada liigset pigmenti ning peptiidid eemaldavad liigset vedelikku.
Biotopix Bi-Active kreem tumeduste ja tursete vastu. Kreemis on kolm aktiivset toimeainet. Niatsinamiid (vitamiin B3) – tõhus toimeaine, millel on vananevale nahale mitmeid positiivseid mõjusid, näiteks elastuse parandamine, veekao takistamine ja naha elavdamine. Kreemis sisaldub ka vedelikke väljutavate omadustega tetrapeptiid ning tammeekstrakt, looduslik ja kliiniliste katsetega tõestatud alternatiiv retinoolile, mis aitab võidelda vananemise nähtudega ja varustada nahka väärtuslike antioksüdantidega. Nende kolme toimeaine koosmõju võimaldab Biotopix Specific Bi-active silmaümbruskreemil tumedate silmaümbruste ja tursete tekkepõhjustega tulemuslikult võidelda.
Duolys noorendav silmaümbruskreem. Sisaldab kombinatsiooni aktiivainetest – sh C- ja E-vitamiinid ning peptiidid –, aitab pinguldada silmade ümbruse piirkonda ning vähendada silmade ümbrusesse tekkivaid turseid ja tumedusi. Lisaks tagab kreem ka tõhusa niisutava efekti. Toodet võib hoida külmkapis jahutava toime saavutamiseks. Sellisel juhul on ta ideaalne abimees hommikuste silmade tursete vähendamiseks.
Morganna's Mesmer-Eyes seerum sisaldab kolme hoolikalt valitud komponenti, mis tagavad tursete ja tumeduste vastu tõhusaima toime. Morganna's Alchemy tooted on loonud üle 20-aastase kogemusega keemik ning toodetes on kasutatud ökosertifitseeritud taimede ja lillede ekstrakte.

Tooted leiab rosena.ee e-poest ja veebruari erikampaania raames lisandub kõikidele vähemalt 40 euro väärtuses tellimustele kingituseks botoksilaadse efektiga noorendav silmaümbruskreem Biotopix Crow's Feet.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid