Enesearmastus on teema, mis pälvib üha rohkem tähelepanu. See on sõna, mille ümber on ehitatud megaärid ja mida kummardavad tuhanded naised ja mehed maailmas, lootes, et see üks toode — olgu siis uus joogamatt, veepudel või märkmik — tagab neile kestva armastussuhte iseendaga. (Jah, olen isegi selle lõksu langenud.) Tõepoolest, need asjad võivad küll lühiajaliselt enesetunnet parandada, kuid siiski jääb vastamata küsimus, kuidas enesearmastust pikemalt hoida.
Enesearengunõustaja Caitlyn Roux rääkis paar aastat tagasi oma TedTalki ettekandes, et peame mõtestama suhet iseendaga nagu tavalist sõprussuhet, kus alguses tuntakse end kohmakalt, on keeruline leida ühiseid jooni ja jututeemasid, kuid ajapikku tekivad juba naljad, mida mõistate vaid teie kaks.
Mind jäi see mõte kummitama, sest ilmselgelt tahad sõbrale alati parimat, armastad teda tema vigadest hoolimata ning usud tema unistustesse, olenemata sellest, kui pöörased need on. Miks käitume iseendaga sageli teisiti? Seame teiste heaolu ettepoole, suhtume oma võimetesse ja ideedesse umbusuga ning oleme altid kritiseerima oma välimust ja olemust?