Neli müüti melatoniini tarvitamise kohta, mida ei tasu kindlasti uskuda

Melatoniin on levinud vahend kiiremaks uinumiseks, ent kuna tegemist on hormooniga, mida keha ise ka toodab, siis tuleb sellegagi ettevaatlik olla.
1. Melatoniini võib kasutada pidevalt
Kuigi paljudes riikides on melatoniin apteegis vabamüügis, siis tohib seda vaid lühiajaliselt kasutada. Kuna keha toodab melatoniini ise ka, siis pikaajaline kasutamine võib lõppeda sellega, et keha asub melatoniini vähem tootma. See omakorda tähendab, et kui lõpetad melatoniini kasutamise, vaevled pisut aega samuti unevaeguste käes, kuni keha taas ise asub melatoniini normaalses koguses tootma.
2. Melatoniin aitab sügavamalt magada
Tegelikult on melatoniin abiks eelkõige loomuliku unerežiimi juurutamiseks. Pole tõendeid, et see tagab ka sügavama une, seega kui kipud varahommikuti vähkrema ja ärkama, võib sama mure sind ka melatoniini tarbides tavada.
3. Melatoniini võib suurtes kogustes tarbida
Melatoniini soovitatakse siiski tarbida korraga pool kuni üks milligramm. Kui tarbid seda kõvasti rohkem, tasub rääkida perearstiga. Tavaliselt peaks juba väike kogus melatoniini aitama kiiremini uinuda. Ehk on tarvis sul hoopis retseptiravimit.
4. Melatoniinin pole kõrvaltoimeid
Kuigi keha toodab melatoniini ka ise, siis seda juurde võttes ei saa välistada kõrvalmõjusid. Kuna tegemist on hormooniga, siis pikaajalisel tarbimisel võib keha asuda ise vähem melatoniini tootma. Lisaks võib melatoniin tekitada peavalu ja kerget iiveldust.
Allikas: MindBodyGreen